Zdeněk Krupička
 Ivan Karabec
 Eva Datinská
 Jiří Bouška
 Jiří Ježek
 Marek Bartošek
 Kamil Vašíček
 Tomáš Pazdera
 Lenka Matoušková
 David Drahonínský
 Tomáš Vaverka
 Jaroslav Šmédek
 Ondřej Sedliský
 Jiří Suchánek
 Máčala, Hetmer
 Michal Vápenka
 Tereza Kmochová
 Šárka Musilová
 Tereza Diepoldová
 Arnošt Petráček

Neslyšící lyžaři sbírají úspěchy od prvního dne MS

27. 02. 2013

Na mistrovství světa v alpském lyžování v německém Nesselwangu se od prvního dne daří českým reprezentantům, kteří během dvou disciplín už nasbírali pěknou řádku umístění na stupních vítězů. Nejvíce se dařilo Tereze Kmochové a Tomáši Menšovi, na výborná umístění ale dosahují i další naši sportovci.

První den soutěží (25.2.2013) byl na programu sjezd a česká reprezentace hned brala dvě první a dvě druhá místa! Mezi juniory zajel nejrychlejší čas velký talent sjezdového lyžování, Tomáš Menša, který za sebou nechal domácího Maxe Pählera o pouhých 17 setin v součtu obou jízd! Českého závodníka na stupních vítězů doprovodil bronzový Jan Panský, který za sebou pro změnu nechal další domácí závodníky, bratry Glattovy.

České reprezentantky v kategorii žen vybojovaly stejnou kombinaci – tedy první a třetí místo. Tereza Kmochová byla suverénně nejrychlejší, druhé Chorvatce Hraskiové „nadělila“ více než dvě sekundy! Na výborném třetím místě pak skončila Veronika Grygarová. Mezi muži dojel nejlépe Jan Konvička na pátém místě, když na třetí příčku měl ztrátu 2,03.

Kmochová s Grygarovou si stejná umístěný připsaly i v druhý závodní den při Super G. Tereza Kmochová tak ve dvou dnech získala dvě první místa, její kolegyně Grygarová dojela dvakrát třetí. Mezi obě české reprezentantky se opět vměstnala jen chorvatská závodnice.

Tomáši Menšovi se rovněž povedlo mezi juniory zopakovat svůj úspěch z předchozího dne a v těsném a vyrovnaném závodě tak vybojoval už druhé umístění na nejvyšším stupínku. Jan Panský nabral na třetí medailovou pozici ztrátu přes 1,50 vteřiny a skončil na devátém místě. V kategorii mužů ještě jeli Konvička s Látalem, v celkovém pořadí se ale umístili až za časy Menši a Panského.

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER