Ondřej Sedliský
 Tereza Diepoldová
 Tereza Kmochová
 Jiří Suchánek
 Arnošt Petráček
 Jiří Bouška
 Jaroslav Šmédek
 Tomáš Pazdera
 Jiří Ježek
 Zdeněk Krupička
 Eva Datinská
 Šárka Musilová
 Michal Vápenka
 Lenka Matoušková
 Ivan Karabec
 David Drahonínský
 Tomáš Vaverka
 Marek Bartošek
 Máčala, Hetmer
 Kamil Vašíček

Neslyšící lyžaři přivezli 14 cenných kovů!

04. 03. 2013

DOPLNĚNA FOTOGALERIE – Výborných úspěchů dosáhla lyžařská reprezentace na prvním MS neslyšících sportovců v Německu. V posledním týdnu tam v různých kategoriích a disciplínách vyválčila celkem čtrnáct medailí. Nejcennější sbírku si domů přivezla Tereza Kmochová, která vyhrála doslova všechno, co se dalo!

Po dvou úvodních dnech (viz článek), ve kterých naši reprezentanti výborně odstartovali, přišla na řadu superkombinace, ve které se více dařilo ženám. Tereza Kmochová a Veronika Grygarová zopakovaly opět svá umístění, takže prvně jmenovaná přidala ke dvěma zlatým medailím z předchozích dnů třetí medaili ze kovu nejcennějšího, Grygarová obdobně vybojovala třetí bronz!

Mezi muži se v kombinaci dařilo nejvíce Janu Konvičkovi, který skončil na pátém místě celkového hodnocení. Tomáš Menša dojel desátý, hned za ním skončil Martin Látal a Jan Panský obsadil třináctou pozici.

V sobotu přišel na řadu obří slalom a další výrazný úspěch českých barev. Tereza Kmochová potvrdila svoji dominanci a dojela si v točivé disciplíně pro čtvrtý titul mistryně světa! Veronika Grygarová ještě vylepšila svá tři bronzová umístění a skončila hned za svojí kolegyní na druhé příčce!

Martin Látal se ve slalomu umístil na osmé pozici, Janu Panskému pak ve stejné disciplíně připadla až 18. příčka.

Poslední den mistrovství světa se jel slalom a Tereza Kmochová nenechala nikoho na pochybách, že je nejzářivější hvězdou tohoto šampionátu. Česká lyžařka získala neuvěřitelnou pátou zlatou medaili z pěti závodů a dokonale opanovala první mistrovství světa neslyšících lyžařů! Veronice Grygarové se naopak tolik nedařilo a poprvé jí unikly stupně vítězů, když skončila šestá.

Stejnou pozici nakonec obsadil i Jan Konvička, nejlepší z českých mužů ve stejné disciplíně. Tomáš Menša skončil devátý a Jan Panský na třináctém místě.

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER