Tomáš Vaverka
 Eva Datinská
 David Drahonínský
 Kamil Vašíček
 Šárka Musilová
 Tomáš Pazdera
 Máčala, Hetmer
 Jiří Bouška
 Arnošt Petráček
 Zdeněk Krupička
 Jiří Suchánek
 Ondřej Sedliský
 Jaroslav Šmédek
 Ivan Karabec
 Michal Vápenka
 Marek Bartošek
 Jiří Ježek
 Tereza Diepoldová
 Tereza Kmochová

Cyklisté na MS v Itáli bojují i o Rio

18. 03. 2016

Cyklistický reprezentační tým ČR ve složení Tereza Diepoldová, Jiří Ježek, Ivo Koblasa a Tomáš Kajnar v pondělí 14. 3. odcestoval do dějiště dráhového mistrovství světa v italském Montichiari. Ve středu doplnili český tým ještě závodníci Matěj Benda a Jiří Bouška a ve čtvrtek se program MS naplno rozběhl.

Ve čtvrtečním dopoledním programu se nejlépe dařilo Ivovi Koblasovi v kategorii C2, který ve stíhacím závodě na 3000 metrů obsadil 9. místo v čase na úrovni svého osobního maxima.

V závodě na 1000 metrů se v kategorii C5 podařilo Tomášovi Kajnarovi vylepšit český rekord časem 1:09,627 a obsadit 11. místo. V kategorii C4 pak vybojoval Jiří Bouška 7. a Jiří Ježek 13. místo.

Na letošním mistrovství světa mají sportovci o motivaci navíc postaráno, neboť se jedná o poslední nominační závod na letní paralympijské hry Rio 2016. Po jeho ukončení rozdělí světová cyklistická federace kvóty pro jednotlivé země.

Starty českých závodníků:

Tereza Diepoldová

  • 17. 3. dopoledne – stíhací závod 3 km – kvalifikace
  • 18. 3. dopoledne – 500 m s pevným startem

Jirka Ježek

  • 17. 3. odpoledne – 1000 m s pevným startem
  • 19. 3. dopoledne – stíhací závod 4 km – kvalifikace, v případě postupu do finále 19. 3. odpoledne finále stíhačky
  • 19. 3. večer – Scratch
  • 20. 3. dopoledne – kvalifikace Team Sprint, v případě postupu do finále – odpoledne finále Team Sprint

Ivo Koblasa

  • 17. 3. dopoledne – stíhací závod 3 km – kvalifikace
  • 18. 3. odpoledne – 1000 m s pevným startem
  • 18. 3. večer – Scratch
  • 20. 3. dopoledne – kvalifikace Team Sprint, v případě postupu do finále – odpoledne finále Team Sprint

Tomáš Kajnar

  • 17. 3. odpoledne – 1000 m s pevným startem
  • 19. 3. stíhací závod 4 km – kvalifikace, v případě postupu do finále 19. 3. odpoledne finále stíhačky

Matěj Benda

  • 17. 3. dopoledne – stíhací závod 3 km – kvalifikace, v případě postupu do finále 17.3. večer finále stíhačky
  • 18. 3. odpoledne – 1000 m s pevným startem
  • 18. 3. večer – Scratch

Jirka Bouška

  • 17. 3. odpoledne – 1000 m s pevným startem
  • 19. 3. dopoledne – stíhací závod 4 km – kvalifikace, v případě postupu do finále 19. 3. odpoledne finále stíhačky
  • 19. 3. večer – Scratch
  • 20. 3. dopoledne – kvalifikace Team Sprint, v případě postupu do finále – odpoledne finále Team Sprint
GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNEŘI ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER