Krásné letní počasí doprovázelo letošní ročník Olympijského běhu, který byl prozatím tím největším. Olympijský běh se konal v 51 městech České republiky a zúčastnilo se ho více než 52 tisíc běžců, jejichž startovné putovalo na Českou olympijskou nadaci, a povedlo se tak vybrat více než 220 tisíc korun.

V pražské Stromovce také byly představeny poštovní známky vydané k příležitosti her v Riu, a to v olympijské a paralympijské podobě. Při slavnostním představení poštovních známek byli na pódiu mimo jiné přítomní i výkonná předsedkyně Českého paralympijského výboru Alena Erlebachová a paralympijský vítěz v cyklistice Jiří Ježek.

Součástí sportovního programu byl i dětský závod a rovněž exhibiční handbikový závod, kterého se zúčastnili jezdci oddílu Černí koně.

S radostí se těšíme na další ročník této výjimečné sportovní události.