Ondřej Sedliský
 Kamil Vašíček
 David Drahonínský
 Jaroslav Šmédek
 Máčala, Hetmer
 Jiří Bouška
 Jiří Suchánek
 Jiří Ježek
 Michal Vápenka
 Tereza Diepoldová
 Lenka Matoušková
 Zdeněk Krupička
 Šárka Musilová
 Arnošt Petráček
 Eva Datinská
 Tomáš Pazdera
 Ivan Karabec
 Tereza Kmochová
 Marek Bartošek
 Tomáš Vaverka

Výprava do Ria se zdržela na Kapverdech

01. 09. 2016

Paralympijská výprava, která ve čtvrtek vyrazila z armádního letiště v Kbelích do dějiště her, si bude muset na přivítání v Riu ještě několik hodin počkat. Letadlo vládní letky, do kterého většina sportovců, trenérů a realizačního týmu ráno nastoupila, bylo totiž při plánovaném technickém mezipřistání na Kapverdských ostrovech poškozeno a nemohlo pokračovat v letu.

Příčinou byla kolize s ptákem, po které zůstala poškozená vztlaková klapka na jednom z křídel. Podle kapitána letadla není závada nijak vážná, přesto neumožňuje bezpečně vzlétnout. Armáda České republiky, která přepravu paralympijské výpravy zajišťovala, zareagovala s maximální profesionalitou a s ohledem na co možná nejmenší nepohodlí výpravy. V koordinaci se zástupkyní Českého paralympijského výboru na palubě Janou Kulířovou posádka zajistila ubytování i dopravu z letiště.

V pátek dopoledne dorazí z Prahy náhradní letadlo, které přepraví první část sportovců do Ria a v sobotu brzy ráno se vrátí na Kapverdy pro zbytek výpravy. Jana Kulířová upřesnila, že v první 34členné skupině budou reprezentanti v lukostřelbě, stolním tenise, jezdectví, jachtingu, plavání a atletka Eva Kacanu s doprovodem. „Dohodli jsme se na tomto postupu s koordinátory jednotlivých sportů, přičemž jsme brali v potaz zejména, kdy mají sportovci naplánované první závody,“ dodala Kulířová. Zbytek atletického týmu, cyklisté a hráči boccii pak stráví pátek na Kapverdách, odkud odletí v sobotu brzy ráno, takže v Riu by měli být kolem poledne.

„Musím vyzdvihnout výbornou spolupráci jak s armádou, tak s personálem na letišti i v hotelu. Také členové výpravy berou tuto neočekávanou komplikaci s nadhledem. Někteří sportovci sice zmeškají první plánované tréninky, ale celkově by incident rozhodně neměl naši účast na hrách nijak poznamenat,“ neztrácela mladá činovnice ČPV optimizmus.

 

 

 

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER