Česká sledge hokejová liga už pomalu vyhlíží konec základní části, a tak má každý bod cenu zlata. Také díky tomu nebyla v zápasech 9. a 10. kola, které následovaly po reprezentační pauze, nouze o odhodlání. Dvě utkání rozhodovaly dokonce až samostatné nájezdy. O body v jednom z nich přišel také průběžný lídr z Karlových Varů, kterého zdolala pražská Sparta.

V úvodním víkendovém zápase si poradila Studénka s Olomoucí, když i na ledě hostů zopakovala suverénní výkon z první poloviny soutěže. Na ledě Pardubic však Studénečtí podobný výkon zopakovat nedovedli, což je v nabité tabulce stálo průběžnou druhou příčku.

Na ni se vyhoupli sledge hokejisté Sparty, kteří o víkendu přivezli nejen tři „povinné“ body z posledního Litvínova, ale přidali ještě dva ze západních Čech. V napínavém utkání s vedoucím celkem z Karlových Varů předvedli Pražané pohlednou hru a dlouho sahali dokonce po vítězství, které by jim vyneslo vedení ligy. Ve 35. minutě však jeden z hrdinů nedávného mistrovství světa Michal Geier vyrovnal na 1:1. Rozhodnout tak musely nájezdy, v nichž byli Sparťané úspěšnější. Rozhodující nájezd proměnil další úspěšný reprezentant Zdeněk Krupička.

Nájezdy viděli fanoušci také v Pardubicích, které potrápily úřadující mistry SHK LAPP Zlín. Po základní hrací době připomínající divokou přestřelku se totiž ukazatel skóre zastavil na hodnotě 3:3. Ve čtvrté sérii samostatných nájezdů nakonec rozhodl ve prospěch hostů Zdeněk Šafránek.

Dramatický byl také zápas předposledních Českých Budějovic s vedoucími Karlovými Vary. V něm totiž hosté sahali po senzaci, když ještě po dvou třetinách vedli 4:3. Cenný žraločí skalp si však nakonec Jihočeši neodvezli. Proti se totiž v závěrečném dějství postavil Michal Geier, který tak zkompletoval v utkání hattrick a výhru domácích v 39. minutě pečetil Marek Schneider.

Čtyři kola před koncem základní části E.P.C. Management ČSHL je tedy čelo tabulky velmi vyrovnané a není vůbec jisté, kdo nakonec bude bojovat o titul a kdo o bronz. Další utkání jsou naplánována na víkend 7.–8. 1. 2017.