Tomáš Vaverka
 Tereza Diepoldová
 Lenka Matoušková
 Šárka Musilová
 Michal Vápenka
 Tereza Kmochová
 Ondřej Sedliský
 Marek Bartošek
 Ivan Karabec
 Zdeněk Krupička
 Jiří Ježek
 Arnošt Petráček
 Jaroslav Šmédek
 Jiří Suchánek
 Eva Datinská
 Máčala, Hetmer
 Tomáš Pazdera
 Kamil Vašíček
 David Drahonínský
 Jiří Bouška

V Plzni poměřili síly paralukostřelci

27. 03. 2017

Třetí ročník Mistrovství České republiky v halové para lukostřelbě proběhl 26. března jako již tradičně v Plzni, pod záštitou Českého lukostřeleckého svazu. V západočeské metropoli poměřili síly jak ostřílení závodníci a reprezentanti, tak začínající sportovci. Mezi účastníky se pochopitelně objevil také paralympijský medailista David Drahonínský.

Mistrovství České republiky v para lukostřelbě je jednou z nejvýznamnějších akcí pro handicapované u nás. „Organizaci této akce bereme se vší vážností, tedy se všemi předepsanými náležitostmi, jako je například slib sportovců, slib rozhodčích, zahájení se státní hymnou a v neposlední řadě oficiální Mistrovské medaile a diplomy Českého lukostřeleckého svazu,“ říká Roman Suda, jeden ze členů soutěžní komise.

Kromě klasických finálových závodů (kladkový i reflexivní luk) skýtá tento šampionát šanci i pro začínající sportovce, kteří střílejí v takzvaném vloženém závodě. „Je to obrovská příležitost pro začínající sportovce, aby viděli závodit své sportovní vzory a díky vloženému závodu měli možnost toho být i součástí,“ dodává Suda.

V závěru obou finálových závodů (kladkový a reflexivní luk) měli nejúspěšnější sportovci zcela shodné výsledky, a proto o vítězi musel rozhodnout tzv. rozstřel, při kterém určí šampiona na základě vyššího skóre (příp. vzdálenosti od terče) jediný výstřel. V letošním ročníku se štěstí usmálo na Leoše Bartoše (kladkový luk), který za sebou nechal paralympijského medailistu Davida Drahonínského o pouhých pár milimetrů, a na Václava Košťála (reflexní luk), který – rovněž o vlásek – porazil Martina Chaloupského.

Prvenství ve vloženém závodě mužů vybojoval Oliver Moučka. Ve vyrovnaném závodě žen začátečnic si nejlépe vedla Nikola Ondrášková, která si ve finále poradila s Veronikou Hašplovou.

Výsledky MČR je možné zhlédnout zde.

 

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER