Jména těchhle sportovních legend zná kdekdo ve spojitosti s ledním hokejem. Minulý týden ale vzali hráči v čele s Jiřím Vykoukalem do ruky golfové hole, aby účastí na pátém ročníku charitativního turnaje Hokej Charity Golf Cup podpořili sledgehokejistu Jiřího Raula. Výtěžek z akce ve výši 80 000 korun totiž věnovali právě jemu.

Ve startovní listině se objevila taková jména, jako David Pospíšil, Jan Novák, Václav Eiselt, Tomáš Divíšek, Dušan Salfický, Libor Procházka, Zdeněk Okál či Martin Růžička a další.

Letošní ročník Hokej Charity Golf Cup – Mistrovství hokejistů v golfu se na Kunětické hoře konal opět pod záštitou České asociace hokejistů CAIHP. Každoročně věnují organizátoři turnaje výtěžek někomu, kdo při sportu přišel k úrazu s trvalými následky, ale dál sportuje.

Jiří Raul utrpěl v zápase 3. třídy fotbalové ligy na Nymbursku zlomeninu holenní kosti na dvou místech. Pooperační diagnóza byla krutá, amputace nohy v polovině stehna. Jirka se nevzdal a dva roky bojoval o každý centimetr navíc. Výsledkem dvouletého boje byla záchrana kolenního kloubu a amputace pod kolenem. O jeho příběhu si můžete více přečíst zde.

Letošního mistrovství se zúčastnilo 43 hráčů ledního hokeje. Jedinou podmínkou startu bylo 50 odehraných zápasů v jedné ze soutěží NHL, KHL, Tipsport extraligy, finské SM-liigy, švédské Elitserien, švýcarské Nationaliig A, slovenské extraligy a německé DEL. Jedinou výjimku letos dostal Jaroslav Roubík.

Mistrem hokejistů v golfu a vítězem 5. ročníku Hokej Charity Golf Cup se stal v rozstřelu Jan Novák s počtem 80 ran. Na druhém místě se umístil se stejným počtem ran David Havíř a třetí místo s počtem 81 ran obsadil David Pospíšil.

„Rád bych poděkoval všem hráčům za jejich účast a golfovému resortu Kutná Hora za podmínky, které nám připravil. Velice si vážím toho, že jsme společně schopni pomoct někomu, kdo neměl tolik štěstí, co máme my ostatní,“ uvedl na oficiálních stránkách turnaje jeho hlavní organizátor Jiří Vykoukal.