Tomáš Vaverka
 Šárka Musilová
 Eva Datinská
 Kamil Vašíček
 Máčala, Hetmer
 Arnošt Petráček
 Ivan Karabec
 Jaroslav Šmédek
 Tereza Kmochová
 Tereza Diepoldová
 Tomáš Pazdera
 David Drahonínský
 Zdeněk Krupička
 Jiří Bouška
 Marek Bartošek
 Jiří Suchánek
 Lenka Matoušková
 Jiří Ježek
 Ondřej Sedliský
 Michal Vápenka

Úspěšné MS: čtyři Češi přivezou osm medailí

08. 12. 2017

V Mexico City skončilo mistrovství světa v plavání a česká výprava se z něj bude vracet jako úspěšná. Reprezentanti vylovili z bazénu celkem osm medailí – Arnošt Petráček přiveze zlato, Vendula Dušková dva bronzy, Miroslav Smrčka stříbro a bronz a Jan Povýšil kompletní sadu zlata, stříbra a bronzu. „Děkujeme všem, co nám drželi palce!“ vzkazuje vedoucí české výpravy Andrea Věnseková.

Šestý a zároveň poslední den mistrovství světa zasáhli do bojů o cenné kovy tři Češi. Vendula Dušková v disciplíně 200 m polohově sice bojovala, ale byla na ní vidět celková únava a nakonec obsadila čtvrté místo.

Jan Povýšil startoval ve své parádní disciplíně na 150 m polohově. „Bohužel bojoval na znaku a prsou s technikou a na posledním kraulovém úseku už se s tím nedalo nic dělat, skončil na třetím místě a zkompletoval svou sbírku medailí,“ komentuje Věnseková.

„Nejsem nijak skvělý prsař ani znakař, ale když se to dobře seskládá a nespadnou mi nohy na znaku jako třeba dneska, dá se z toho vyplácat slušný čas a výsledek. Což se mi dneska i přes pomalejší rozjezd na znaku povedlo,“ libuje si Jan Povýšil.

„V cíli člověk obvykle remcá, že je bazén moc dlouhý, no já ho dneska potřeboval o pět metrů delší, abych Itala s Mexičanem předehnal… takhle jsem je na kraulu jen dohnal, tak je z toho bronz,“ směje se Povýšil.

V odpoledním programu pak plaval svoji poslední disciplínu, 50 m volným způsobem, Miroslav Smrčka a skončil na nepopulárním čtvrtém místě.

„Je teď na osobních trenérech, aby zhodnotili výkony svých svěřenců. Ale mého úsudku to bylo mistrovství světa se vším, co k tomu patří, to znamená úspěchy i neúspěchy, kdy vynikající výkony střídaly ty horší. Podtrženo a sečteno, domů jedeme s osmi plackami a dvěma tituly mistra světa. Když nic jiného, dá se na tom stavět sezóna příští i ty další,“ přidala svoje hodnocení na závěr vedoucí české výpravy Andrea Věnseková.

Tereza Kubíčková

 

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER