Ivan Karabec
 Lenka Matoušková
 Kamil Vašíček
 Jaroslav Šmédek
 Marek Bartošek
 Eva Datinská
 Tomáš Vaverka
 Máčala, Hetmer
 Tereza Kmochová
 Tereza Diepoldová
 Zdeněk Krupička
 Šárka Musilová
 Ondřej Sedliský
 Michal Vápenka
 David Drahonínský
 Arnošt Petráček
 Jiří Bouška
 Tomáš Pazdera
 Jiří Ježek
 Jiří Suchánek

ČON podporuje i handicapované sportovce

12. 01. 2018

Už více než pět let funguje Česká olympijská nadace (ČON), která pomáhá rodinám, jejichž finanční situace neumožňuje dětem sportovat bez omezení. Od svého založení rozdělila ČON přes deset milionů korun – a nezapomíná přitom ani na děti z dětských domovů nebo handicapované děti. V posledním kole podpořila Česká olympijská nadace 175 dětí celkovou částkou 1 069 700 Kč.

Mezi nimi i sedm těch, které mají fyzický nebo mentální handicap či trpí vážnějším onemocněním, jako jsou Crohnova choroba nebo diabetes. Díky podpoře nadace se mohou tyto děti věnovat basketbalu, baletu, lukostřelbě, kick-boxu, stolnímu tenisu nebo atletice.

„Žádosti o příspěvek schvaluje komise České olympijské nadace, ve které zasedají také její patroni, olympijští medailisté. Dosud byly podpořeny všechny žádosti, které do nadace přišly a byly formálně správně,“ uvádí manažerka nadace Martina Voříšková.

Česká olympijská nadace se kromě finanční podpory snaží mladé sportovce motivovat a plnit jejich sportovní sny. V loňském roce se děti na Zlaté tretře setkaly s Usainem Boltem, v rámci atletických kempů mohly trénovat se Zuzanou Hejnovou, společně s Davidem Svobodou létaly ve větrném tunelu, setkaly se s Jaromírem Jágrem a v neposlední řadě navštívily mnoho sportovních událostí. ČON plní sny samozřejmě také handicapovaným sportovcům.

„Na jaře loňského roku jsme společně s Jirkou Ježkem předali kolo handicapovanému Matějovi, který tak může trénovat na své vysněné triatlonové závody,“ říká Martina Voříšková.

„Jsem v nadaci od jejího začátku a tehdy bych vůbec nevěřil, že se to rozběhne tak daleko a že nadace bude schopna sehnat tolik financí,“ uvedl na webu Českého olympijského výboru (ČOV) trojnásobný olympijský vítěz Jan Železný, který nadaci zakládal a je jejím prezidentem. „Věřím, že budeme i v dalších letech schopni pomáhat ve sportu těm, kteří to nejvíc potřebují a budeme schopni přinášet dětem životní sportovní zážitky,“ doplnil Železný.

„Sport nejsou jen peníze, ale hlavně emoce. Je fajn, že nadace umí dětem zprostředkovat i takové zážitky, ke kterým by se jinak neměly šanci dostat,“ dodává předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Více informací, včetně žádosti o příspěvek naleznete na stránkách www.olympic.cz/nadace.

Tereza Kubíčková

Zdroj: ČOV, ČON

 

 

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER