Marek Bartošek
 Šárka Musilová
 Michal Vápenka
 Tomáš Vaverka
 Ivan Karabec
 Tereza Diepoldová
 Eva Datinská
 Arnošt Petráček
 Tereza Kmochová
 David Drahonínský
 Tomáš Pazdera
 Lenka Matoušková
 Kamil Vašíček
 Ondřej Sedliský
 Jiří Bouška
 Jaroslav Šmédek
 Zdeněk Krupička
 Jiří Suchánek
 Máčala, Hetmer
 Jiří Ježek

Kniha Mušketýři z Ria spatřila světlo světa

04. 01. 2018

Fandíte-li sportu handicapovaných a chcete-li se o některých z těch, kteří patří mezi nejúspěšnější, dozvědět více, tuhle knížku prostě musíte mít. Zejména pokud pocházíte z jižních Čech nebo tam bydlíte. Mušketýři z Ria, jak se svazek jmenuje, totiž nabízí unikátní pohled do života pěti známých paralympioniků, kteří jsou s jižními Čechami nějak spjati.

Kniha Mušketýři z Ria obsahuje pět rozhovorů se známými paralympijskými sportovci, kteří úspěšně reprezentovali Česku republiku na letních paralympijských hrách v brazilském Riu v roce 2016.

V rozhovorech s pěticí novinářů se představují plavec Arnošt Petráček (rozhovor vedl Radek Gális), plavkyně Běla Třebínová (Alena Binterová), lukostřelec David Drahonínský (Michal Havelka), stolní tenista Ivan Karabec (Pavel Kortus) a jachtař Daniel Bína (Petr Vitoň).

Sportovci vypráví nejen o poslední paralympiádě, ale také o své dlouhé a nesnadné cestě za úspěchem. Svěřují se, jak se potýkali nebo potýkají s hendikepem, vzpomínají na dětství, připomínají své největší sportovní úspěchy, otevřeně hovoří o práci a osobním životě a přinášejí i názory na financování sportu hendikepovaných.

Kniha je bohatě ilustrovaná především unikátními barevnými fotografiemi z Ria, které laskavě poskytl Český paralympijský výbor a fotograf Jan Malý, najdete zde i snímky z předchozích paralympiád (fotograf Tomáš Lisý), portréty od Jana Voběrka nebo fotografie z rodinných archivů.

Chcete-li knihu vydanou ve spolupráci s českobudějovickým nakladatelstvím Měsíc ve dne zařadit do své knihovny, obraťte se na jejího editora Radka Gálise prostřednictvím mailu ragal@seznam.cz nebo na telefonním čísle 602649292.

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER