Jiří Suchánek
 Máčala, Hetmer
 Marek Bartošek
 Tomáš Vaverka
 Ondřej Sedliský
 Tereza Kmochová
 Zdeněk Krupička
 Eva Datinská
 Jaroslav Šmédek
 Jiří Bouška
 David Drahonínský
 Tomáš Pazdera
 Tereza Diepoldová
 Michal Vápenka
 Ivan Karabec
 Kamil Vašíček
 Šárka Musilová
 Lenka Matoušková
 Jiří Ježek
 Arnošt Petráček

Nosek jede na olympiádu. I s handicapem

26. 01. 2018

Česká republika se stane historicky první zemí, která bude mít na klasické zimní olympiádě sluchově handicapovaného sportovce. Sportovní obojživelník Jakub Nosek se podívá do Pchjongčchangu jako brzdař ve čtyřbobu i dvojbobu pilotovaném Dominikem Dvořákem. „Je to splněný sen,“ říká v rozhovoru pro Sport.cz sám Nosek.

Boby přitom nejsou původním sportem, kterému se věnoval na vrcholové úrovni. Rodák z Ústí nad Labem, který ale společně s rodiči přesídlil do Náchoda, když mu bylo pět, se nejprve věnoval atletice a stále je držitelem pěti českých rekordů v atletice sluchově postižených mužů – konkrétně ve skoku dalekém (7,25 m), ve vrhu koulí (14,21 m), v hodu oštěpem (59,75 m), v desetiboji (6597 bodů) a v běhu na 110 metrů překážek (16,01 s).

Vloni byl jedním z adeptů na medaili na letní deaflympiádě v Samsunu, jenomže všechno zhatily problémy s achillovkami, se kterými laboroval až do poloviny října – a měl pořádně nahnáno, jestli o olympijskou sezonu nakonec nepřijde.

Původní článek o úžasném úspěchu Jakuba Noska, kterým účast na olympijských hrách určitě je, najdete zde.

Na letních olympijských hrách startovalo už více neslyšících sportovců. Jen dvěma z nich se podařilo dosáhnout na medaili, a to v plavání a volejbale.

Tereza Kubíčková

Foto: Facebook Jakuba Noska

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER