Ivan Karabec
 Jiří Ježek
 Zdeněk Krupička
 Lenka Matoušková
 Ondřej Sedliský
 Jiří Bouška
 Tomáš Pazdera
 Jaroslav Šmédek
 David Drahonínský
 Michal Vápenka
 Máčala, Hetmer
 Jiří Suchánek
 Tereza Kmochová
 Marek Bartošek
 Tereza Diepoldová
 Arnošt Petráček
 Kamil Vašíček
 Tomáš Vaverka
 Eva Datinská
 Šárka Musilová

Para lukostřelba udělá zápis do historie

22. 01. 2018

Sportovní hala ZČU v Plzni bude v polovině března hostit historicky první společné mistrovství České republiky v halové lukostřelbě dorostu a mistrovství České republiky v halové para lukostřelbě jako šampionát pořádaný na jednom místě a ve stejném termínu. Chybět by neměla hvězdná jména para lukostřelby, jako David Drahonínský, Markéta Sidková či Karel Davídek.

„Snažíme se o rozvoj tohoto sportu v regionu i v rámci celé České republiky a tohle je další významný počin, který může para lukostřelbu posunout o kus dál,“ těší se Roman Suda, který se na pořádání dvoudenního šampionátu podílí.

„Za pořadatele věřím, že tato akce bude úspěšným šampionátem, který pomůže ve spojování některých sportů v České republice. A proto jsme pro tuto akci zvolili motto: Jeden sport, jedna rodina,“ přibližuje Suda poslání domácího mistrovství.

Podle jeho slov by se mistrovství měla zúčastnit kompletní para lukostřelecká reprezentace. Celkem se představí zhruba dvacítka českých para lukostřelců a stovka zdravých dorosteneckých lukostřelců.

„Kromě Drahonínského, Sidkové nebo Davídka by měli přijet i Jaroslav Zelenka, Václav Košťál, Martin Chaloupský nebo Tereza Brandtová. CO do počtu účastníků to bude velká akce, a navíc potrvá dva dny. Bojovat o tituly se bude ve střeleckých třídách reflexní luk open, kladkový luk open a kladkový luk kategorie W1, zdravotní třídy pak jsou W1, W2 a ST,“ dodává podrobnosti Roman Suda.

Šampionát v Plzni bude kromě dalšího i testovacím závodem pro nově pořízené terčovnice určené pro mistrovství Evropy v para lukostřelbě, které se uskuteční v termínu 11. – 19. srpna 2018 také v Plzni.

Tereza Kubíčková

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER