Máčala, Hetmer
 David Drahonínský
 Tereza Kmochová
 Tomáš Pazdera
 Ivan Karabec
 Arnošt Petráček
 Jaroslav Šmédek
 Ondřej Sedliský
 Tomáš Vaverka
 Jiří Bouška
 Jiří Ježek
 Michal Vápenka
 Jiří Suchánek
 Šárka Musilová
 Tereza Diepoldová
 Zdeněk Krupička
 Eva Datinská
 Marek Bartošek
 Kamil Vašíček
 Lenka Matoušková

V Ostravě zažili paralympijský den

Ve středu 14. února proběhl v Ostravě v rámci projektu Olympijských festivalů paralympijský den, a to za účasti mnoha handicapovaných sportovců, včetně několika reprezentantů. Po celý den si návštěvníci mohli prohlédnout, a také vyzkoušet celou řadu sportů.

Běh na lyžích prezentovala účastnice zimních i letních paralympijských her Mirka Sedláčková s trasérem Martinem Novotným. Ti několikrát obkroužili okruh a během této ukázky se diváci přesvědčili o náročnosti disciplíny, kdy se lyžař řídí pouze pomocí hlasových pokynů svého traséra. Následně si dobrovolníci mohli nasadit pásku na oči a vyzkoušet si, jak se takový běžec cítí.

Velkou atrakcí byla zvuková střelba, která byla umístěna na biatlonové střelnici. I z toho důvodu sem našlo cestu velké množství návštěvníků a Radek Primák, který disciplínu na místě představil, neměl moc času na oddych. „Moc jsem si to užil, lidé měli o střelbu zájem a pokládali řadu doplňujících otázek. Bylo zde mnoho šikovných nadšenců, pár jich dokonce nastřílelo plný počet bodů, a to je velmi dobrý výsledek, vzhledem k tomu, že takovou zbraň drželi v ruce poprvé,” doplnil Primák.

Diváky přilákal i exhibiční sledge hokejový zápas mezi posledním mistrem republiky ze Zlína a Studénkou, který skončil nerozhodným výsledkem. O vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých byli o jednu branku šťastnější borci ze Studénky. Fanoušci si dokonce mohli pořídit fotografii s mistrovským pohárem, který Zlínští před pár dny získali. „Byla to velmi hezká akce, přišlo hodně lidé a každá taková propagace v rámci olympiády je skvělá. Nám se sice utkání herně moc nevydařilo, ale alespoň měli kluci ze Studénky radost, že porazili mistra,” řekla s úsměvem opora Zlína Zdeněk Šafránek.

Na závěr proběhla autogramiáda za účasti čtyř sportovců – sledge hokejisty Zdeňka Šafránka a Zdeňka Hábla, běžkyně Mirky Sedláčkové a střelce Radka Primáka. Návštěvníci všech věkových kategorií měli zájem o podpisové kartičky, a tato hezká akce byla symbolickou tečkou za velmi podařeným dnem, který byl naplněn sportem, úsměvy a pozitivní atmosférou.

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER