Kamil Vašíček
 Jiří Ježek
 Eva Datinská
 David Drahonínský
 Ondřej Sedliský
 Šárka Musilová
 Máčala, Hetmer
 Lenka Matoušková
 Jiří Bouška
 Arnošt Petráček
 Tereza Diepoldová
 Tereza Kmochová
 Tomáš Pazdera
 Jaroslav Šmédek
 Michal Vápenka
 Zdeněk Krupička
 Ivan Karabec
 Jiří Suchánek
 Marek Bartošek
 Tomáš Vaverka

V těžkém slalomu uspěli Lidinský a Hetmer

17. 03. 2018

Předposlední závodní den na paralympiádě se čtveřice lyžařů v českých barvách postavila na start slalomu. V kategorii zrakově handicapovaných závodil Tadeáš Kříž s trasérem Radimem Nevrlým a Patrik Hetmer, jemuž razí cestu Miroslav Máčala. Mezi tělesně handicapovanými se znovu představila dvojice Miroslav Lidinský na lyžích a Pavel Bambousek na monoski.

Hned první kolo závodu rozdělilo naše reprezentanty na polovic. Zatímco Miroslavu Lidinskému a Patriku Hetmerovi se podařilo dopolední závod – tedy první kolo – dokončit, Pavel Bambousek s Tadeášem Křížem na náročné trati do cíle nedojeli.

„Už když jsme trať viděli, bylo nám jasné, že tak těžký závod jsme ještě nejeli,“ řekl po dojezdu Kříž, který zaváhal až v závěrečné pasáži. „Dostala se mi tam každá noha z jedné strany brány a už s tím nešlo nic dělat. Byl to mžik,“ poslal mladý závodník, který má raději rychlostní disciplíny.

Veselejší hodnocení zaznělo z úst zkušenějšího Patrika Hetmera. Ten se i přes jedno zaváhání pádu vyvaroval i ve druhém kole a bylo z toho nádherné osmé místo. „S umístěním jsme spokojeni, ale na obou jízdách by se toho dalo hodně zlepšovat,“ zůstával Hetmer po závodě nohama na zemi. Zároveň se ale nebránil ani myšlenkám na další paralympijské hry, které by byly jeho třetí.

Miroslav Lidinský vstupoval do druhého kola závodu z 23. příčky. Tu se mu výkonem v odpoledním závodě podařilo ještě o dva stupínky vylepšit. „První kolo mi sedlo lépe, to druhé jsem pojal takticky a snažil jsem se hlavně dojet,“ řekl po závodě Lidinský. „Trať byla neuvěřitelně těžká. Řekl bych, že na ní mají šanci uspět jen ti skutečně nejlepší. Ale je to paralympiáda, takže to tak asi má být,“ dodal válečný veterán, který si více věřil v rychlostních disciplínách. V těch mu ovšem na paralympiádě nepřálo štěstí.

Přesto bojovník Lidinský hodnotil svou paralympijskou premiéru pozitivně: „Bez ohledu na výsledky jsem si to tady užil, všichni, kdo se na téhle obrovské akci podílejí, si zaslouží respekt. Byl jsem tím unešený,“ uzavřel.

Zítra již čeká naše sportovce na paralympijských hrách v Pchjongčchangu pouze závěrečný ceremoniál, kde se jako vlajkonoš české výpravy představí Pavel Bambousek.

Ota Černý

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER