Kamil Vašíček
 Ivan Karabec
 Jiří Ježek
 David Drahonínský
 Ondřej Sedliský
 Jiří Suchánek
 Tereza Diepoldová
 Zdeněk Krupička
 Šárka Musilová
 Eva Datinská
 Tomáš Pazdera
 Máčala, Hetmer
 Tereza Kmochová
 Jaroslav Šmédek
 Marek Bartošek
 Michal Vápenka
 Arnošt Petráček
 Lenka Matoušková
 Jiří Bouška
 Tomáš Vaverka

EP: stříbro, zlomenina a přetrhané vazy

31. 03. 2018

Čeští handicapovaní lyžaři mají za sebou poslední závody letošní sezony. Tým se vypravil do švýcarského Obersaxenu na finále Evropského poháru – a nevrátil se s prázdnou! Díky parádnímu výkonu Pavla Bambouska na monoski v Super-G má Česko z finále EP stříbrnou medaili. Nešťastně ale skončily závody pro Miroslava Lidinského, který se zranil.

Hned v úvodním závodě finálového klání se české barvy nečekaně zaradovaly ze skvělého úspěchu. Pavel Bambousek zajel parádně a nechal za sebou všechny soupeře kromě vítězného domácího lyžaře Christopha Kunze.

„Letošní sezóna byla opravdu pestrá po všech stránkách. Nechyběla nemoc, zranění v podobě zlomené nohy, rušení závodů kvůli nepříznivému počasí a na druhé straně paralympiáda. Průběh zimy připomínal spíše houpačku. Vše podařilo optimálně naladit až v samotném závěru sezóny na finále Evropského poháru ve Švýcarsku, kde jsem v Super-G obsadil skvělé druhé místo,“ radoval se Bambousek.

A ke skvělému úspěchu měl našlápnuto také v superkombinaci. Po prvním kole, Super-G, se s parádním časem držel na fantastickém druhém místě. Jenomže ve druhém – slalomovém – udělal chybu a závod nedokončil.

„Slalomové brány jsou zkrátka nevyzpytatelné,“ pokrčil smířeně rameny český lyžař jezdící v kategorii sedících na monoski.

„Následoval obří slalom, kde jsem opět atakoval pódium. Nakonec z toho bylo páté místo, což beru za skvělé uzavření sezony. Bohužel ošklivou skvrnou na švýcarských závodech je nepříjemné zranění mého týmového parťáka Mirka Lidinského, který se tady představoval taky v parádní formě. Věřím, že bude brzy v pořádku a do další zimy odstartujeme oba v plné kondici,“ přál si Pavel Bambousek.

Miroslav Lidinský si v letošní sezoně vybral ne kopec, ale Mount Everest smůly. Dvakrát zlomil závodní protézu, těsně přes odjezdem na paralympiádu laboroval s vyhřezlými ploténkami, sjezdovky v Pchjongčchangu mu nesedly a z Koreje se vracel značně rozladěný ze svých výkonů. Chuť si chtěl spravit právě na oblíbené sjezdovce v Obersaxenu. V úvodním Super-G zajel na 13. místě, v superkombinaci byl čtrnáctý.

Před středečním obřím slalomem se šel na pokyn trenérky Evy Jelínkové rozjezdit vedle tratě – a při velmi nešťastném pádu si přivodil zlomeninu klíční kosti a zpřetrhal vazy v pravém rameni.

„Závěr sezony odpovídá celému jejímu průběhu,“ povzdechl si smutně Lidinský, který ještě ve Švýcarsku absolvoval vyšetření v nemocnici a příští týden jej v Praze čeká operace.

„Je to stopka na zhruba šest týdnů. Což je pro mě vzhledem k tomu, že začíná golfová sezona, opravdu ‚báječná‘ zpráva, za pár dní jsme měli jet na turnaj. No, co nadělám, snad rychle srostu,“ uzavřel Miroslav Lidinský.

Ve Švýcarsku se kromě Bambouska s Lidinským představili ještě další dva čeští reprezentanti. Petr Drahoš na monoski obsadil v obřím slalomu desáté místo. Tomáš Vaverka byl mezi stojícícmi osmý, v superkombinaci obsadil třináctou příčku, v Super-G skončil jedenáctý.

Tereza Kubíčková

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER