Ivan Karabec
 Michal Vápenka
 Tomáš Vaverka
 Šárka Musilová
 Jiří Ježek
 Zdeněk Krupička
 Marek Bartošek
 Jiří Bouška
 Ondřej Sedliský
 Arnošt Petráček
 Jiří Suchánek
 Máčala, Hetmer
 Eva Datinská
 Lenka Matoušková
 Jaroslav Šmédek
 Tomáš Pazdera
 David Drahonínský
 Tereza Kmochová
 Tereza Diepoldová
 Kamil Vašíček

Korejské svahy zůstávají pro Čechy zakleté

12. 03. 2018

Po úvodních závodech alpských lyžařů ve sjezdu byl v neděli na programu paralympijských her Super-G. V této disciplíně startovala stejná pětice Čechů: Anna Pešková, Patrik Hetmer, Miroslav Lidinský, Tomáš Vaverka a Pavel Bambousek. Všichni naši sportovci závod dokončili, což minimálně v kategorii monoski, kterou zastupuje poslední jmenovaný, rozhodně stojí za vyzdvihnutí.

Jako první i tentokrát závodila Anna Pešková s trasérkou Michaelou Hubačovou. V závodě, jenž ovládla slovenská sběratelka cenných kovů Henrieta Farkašová, dojela naše dvojice na 11. místě s časem 1:47,76. „Když jsem po dojezdu viděla ten čas, byla jsem trochu překvapená a zklamaná, budeme se muset podívat na video, kde se těch skoro 18 vteřin na vítězku ztratilo,“ řekla těsně po projetí cílem Pešková, kterou na paralympiádě v Pchjongčchangu čeká ještě superkombinace, v níž se bude chtít ode dna výsledkové listiny odpoutat.

Spokojen nebyl tentokrát ani Patrik Hetmer, který se svým trasérem Miroslavem Máčalou a časem 1:35.05 skončil desátý s odstupem více než 8 vteřin na medailové příčky. „Chtěli jsme do toho jít po hlavě, ale nepovedlo se, vzdálili jsme se od sebe a pak už se to s námi vezlo,“ popsal Hetmer hlavní důvody své nespokojenosti s tím, že chce naplno využít den volna a zregenerovat na superkombinaci.

Mezi tělesně handicapovanými sportovci závodícími na lyžích máme dva zástupce – Miroslava Lidinského a Tomáše Vaverku. Lidinský, který první závod nedokončil, dojel tentokrát třicátý.  „Asi mi chybělo trochu klidu, hned v prvním kritickém místě jsem malinko podjel branku. V technické pasáži níže jsem držel krok, ale v závěru jsem zase několik branek podjel a tam jsem ztratil.“

Tomáš Vaverka skončil v tomtéž závodě o pouhou jednu příčku výše – dojel devětadvacátý. Nejvíce důvodů k radosti tak měl Pavel Bambousek. V kategorii monoski, která je v závodním programu zařazena vždy až na konec, nedokončilo Super-G hned deset závodníků. Mezi těmi, kterým se to podařilo, měl český reprezentant 20. nejlepší čas.

Program alpského lyžování pokračuje na paralympiádě v úterý 13. března superkombinací.

Výsledky českých závodníků v závodě Super-G

Anna Pešková, Michaela Hubačová11. místo1:47.76
Patrik Hetmer, Miroslav Máčala10. místo1:35.05
Tomáš Vaverka29. místo1:36.22
Miroslav Lidinský30. místo1:39.26
Pavel Bambousek20. místo1:34.52

Foto: Martin Malý / fotomaly.cz

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER