Eva Datinská
 Jiří Ježek
 Ondřej Sedliský
 Jiří Suchánek
 Máčala, Hetmer
 Zdeněk Krupička
 Arnošt Petráček
 Tomáš Pazdera
 Ivan Karabec
 Tereza Diepoldová
 David Drahonínský
 Šárka Musilová
 Lenka Matoušková
 Tomáš Vaverka
 Kamil Vašíček
 Tereza Kmochová
 Jiří Bouška
 Marek Bartošek
 Jaroslav Šmédek
 Michal Vápenka

Krátké tratě již podruhé v Sokolově

10. 04. 2018

Sokolovský bazén hostil koncem března 131 sportovců z 15 sportovních klubů na Pohárku, prvním závodě letošního ročníku Českého poháru v plavání handicapovaných. Šestnáctý ročník plaveckého klání přivítal kromě tuzemských týmů i 11 slovenských reprezentantů. Předvedla se nejen naše současná paralympijská špička, ale i mladí a nadějní reprezentanti budoucí.

Znovu se po roce opakoval téměř výhradně sprinterský plavecký program doplněný o polohové závody a tradiční štafety.

Mezi muži byli co do počtu získaných cenných kovů v disciplínách nejúspěšnější zástupci SK KONTAKT PRAHA Tadeáš Strašík s pěti medailemi a jeho týmový kolega Jonáš Kešnar, který na pódium vystoupal čtyřikrát a přidal první místo v hlavní soutěži – dvojboji v kategorii Junioři a druhé místo celkově v kategorii Open.

Ve výsledkové listině zazářil odchovanec Plavecké akademie KONTAKT bB a paralympijský vítěz Arnošt Petráček z Plavání České Budějovice. Svým zlatým hattrickem v individuálních disciplínách dosáhl i na celkové vítězství v kategorii Open.

Mezi ženami se do výsledků nejvýrazněji zapsala paralympionička Anežka Floriánková z SK KONTAKT PRAHA, která ke kompletní sadě medailí z individuálních disciplín vybojovala ještě druhé místo ve dvojboji kategorie Junioři a také třetí pozici celkově v kategorii Open.

Jejím výkonům v rozplavbách i finále medailově zdatně sekundovaly slovenské reprezentantky Tatiana Blattnerová (třetí ve dvojboji v kategorii Junioři), Karina Petrikovičová a Katarína Chudá. Slovenky odvezly zpět domů celkem osm medailí.

Vendula Dušková z SK KONTAKT KARLOVY VARY vybojovala zlatý double v individuálních disciplínách, ale ve dvojboji z toho byla pro paralympioničku a také medailistku z MS jen nepopulární „brambora“.

Kategorii Žactva ve dvojboji ovládl tachovský David Kratochvíl následovaný Annou Polákovou z SK KONTAKT BRNO a Markétou Stárkovou z SK Kontakt Ostrava. Ostravští se mohli radovat i z vítězství Jakuba Vaňka v kategorii Nejmladších. Na druhém místě skončila Zdenka Nela Kuiper a pro třetí pozici si doplavala Eliška Borkovcová.

Soutěž družstev znovu vyzněla nejlépe pro Pražany, ale nutno dodat, že radovat se mohli i domácí z dílčího vítězství ve štafetách do 34 bodů.

Kompletní výsledky Pohárku naleznete na http://www.kontaktbb.cz/poharek/s1019.

Zdroj: ČSTPS

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER