Šárka Musilová
 Máčala, Hetmer
 Arnošt Petráček
 Jiří Bouška
 Tomáš Vaverka
 Tomáš Pazdera
 Lenka Matoušková
 Marek Bartošek
 Kamil Vašíček
 Eva Datinská
 Jiří Suchánek
 Tereza Kmochová
 Jaroslav Šmédek
 Michal Vápenka
 Zdeněk Krupička
 Ondřej Sedliský
 Tereza Diepoldová
 Jiří Ježek
 David Drahonínský
 Ivan Karabec

Ministr ocenil paralympijskou výpravu

04. 04. 2018

V úterý 3. dubna přijal ministr školství, mládeže a tělovýchovy Robert Plaga zástupce paralympijské výpravy z Pchjongčchangu. Setkání se zúčastnilo kromě výkonné předsedkyně Českého paralympijského výboru Aleny Erlebachové celkem 14 sportovců, trenérů a členů vedení výpravy. Ministr celé výpravě poděkoval za reprezentaci a jejím členům předal čestná ocenění.

„Jsem rád, že Vám můžu osobně předat Čestné uznání ministra školství, mládeže a tělovýchovy za vynikající reprezentaci, ale také za přípravu české reprezentace a vytvoření vynikajících podmínek pro sportovce na XII. zimních paralympijských hrách 2018 v Pchjongčchangu,“ řekl ministr Plaga.

Mezi přítomnými byl také Pavel Bambousek, který v Koreji na své první paralympiádě hned ve třech závodech skončil v elitní dvacítce závodníků na monoski. Bambousek jménem sportovců předal ministrovi pozornosti a poděkoval za podporu, kterou Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy paralympijskému hnutí poskytuje.

„Já si vážím všech handicapovaných sportovců, kteří svými výkony a svým přístupem dávají příklad nejdem těm, kteří bojují s handicapem, ale vůbec nám všem,“ vyzdvihla během setkání výkonná předsedkyně Alena Erlebachová a také ona poděkovala ministerstvu za fungující spolupráci. S ministrem Robertem Plagou se pak shodla na tom, že podporu sportu handicapovaných je do budoucna potřeba nadále posilovat.

Ministerstvo školství mládeže a tělovýchovy podporuje handicapované sportovce každoročně i finančně. Před pár dny vypsalo dotační program Sportování bez bariér, v rámci kterého jim pošle přes čtyři podprogramy téměř 85 milionů korun. Z uvedeného programu tak získá podporu celkem 270 reprezentantů a 84 organizací, které zajišťují činnosti pro 4000 aktivních sportovců s handicapem. Nově také MŠMT plánuje vznik Ocenění ministra školství, mládeže a tělovýchovy za medailové umístění na olympijských a paralympijských hrách.

Foto: MŠMT

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER