Tomáš Vaverka
 Jiří Ježek
 Tomáš Pazdera
 Lenka Matoušková
 Zdeněk Krupička
 Marek Bartošek
 Tereza Kmochová
 Ondřej Sedliský
 Tereza Diepoldová
 Jiří Bouška
 Kamil Vašíček
 Jaroslav Šmédek
 Michal Vápenka
 Jiří Suchánek
 Arnošt Petráček
 David Drahonínský
 Šárka Musilová
 Máčala, Hetmer
 Eva Datinská
 Ivan Karabec

Ženský světový sledge hokej v Ostravě

Nezadržitelně se blíží letošní Mistrovství světa v ženském sledge hokeji, které bude hostit ostravská RT Torax Arena v Porubě. Napínavé boje na ledové ploše se budou odehrávat od 30. dubna do 6. května. Turnaj bude rozdělen do více skupin, v té elitní na sebe narazí Kanada, USA a výběr Evropy, za který nastoupí i česká hráčka Jana Nachtigalová z pražské Sparty.

Čekají nás tak zajímavé bitvy, které budou jistě stát za návštěvu ostravského zimního stadionu. V dalších skupinách se představí výběry České republiky, Velké Británie, Finska, Norska, Švédska, Nizozemska, Japonska, Francie, Chorvatska, a dokonce i Austrálie. Tento široký výčet jen potvrzuje, o jak dynamicky rozvíjející sport se v ženském podání jedná, a že jeho ambice do budoucna jistě nebudou malé.

Bude to již čtvrtá velká akce, po třech předcházejících, které se konaly v letech 2014, 2016 a 2017. Všechny přispěly ke zvýšení povědomí o ženském sledge hokeji a rozšířily ho do dalších částí naší planety. Výsledkem je již zmiňovaná široká účast reprezentačních týmů na letošním mistrovství světa v České republice.

Událost v Ostravě nemá jen sportovní podtext, ale půjde také o různá setkávání i mimo ledovou plochu. Může tak napomoci k vytvoření síťového a podpůrného prostředí pro hráčky, trenéry i dobrovolníky do dalších let.

Letošní mistrovství světa je dalším krokem v rozvoji ženské části tohoto krásného sportu, jehož cílem by mělo být uspořádání čistě multinárodnostního mistrovství světa v roce 2019 a hlavně zařazení do programu příštích zimních paralympijských her v čínském Pekingu. Snem by pak bylo, aby se v Pekingu představila nejen česká reprezentace mužů, ale i tým žen.

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER