Tomáš Vaverka
 Šárka Musilová
 Jiří Bouška
 Eva Datinská
 Arnošt Petráček
 Máčala, Hetmer
 David Drahonínský
 Tomáš Pazdera
 Lenka Matoušková
 Ivan Karabec
 Marek Bartošek
 Jaroslav Šmédek
 Tereza Diepoldová
 Michal Vápenka
 Tereza Kmochová
 Zdeněk Krupička
 Jiří Suchánek
 Ondřej Sedliský
 Kamil Vašíček
 Jiří Ježek

ME horských kol: Čapek pátý v maratonu

14. 05. 2018

Čtyřnásobné zastoupení měla Česká republika na mistrovství Evropy horských kol pro neslyšící cyklisty. Kvarteto Jan Čapek, David Studýnka, Pavel Pastrnek a František Kocourek bojovala o co nejlepší umístění minulý týden v belgickém Anheé. Nejkvalitnějším výsledkem zůstává pro český tým páté místo Čapka z maratónu.

Na kontinentálním šampionátu se čeští borci představili pouze ve dvou závodech, a sice v cross country, které je olympijskou disciplínou, a pak v sobotním maratonu.

V cross country, které se jelo ve čtvrtek a na jehož start se postavilo pětatřicet závodníků, začínali Češi z poslední řady a po hektickém startu se museli na trati vyhýbat několika kolizím. Z českých cyklistů si během šesti čtyřkilometrových okruhů nejlépe vedl Jan Čapek, který v závodě obsadil osmou příčku, jako desátý, jedenáctý a dvanáctý se pak seřadili ve startovní listině František Kocourek, David Studýnka a Pavel Pastrnek.

„Myslím, že si vedli velmi dobře a ostudu určitě neudělali,“ zhodnotil prezident Českého svazu neslyšících sportovců Ota Panský, který jel do Anheé české reprezentanty podpořit.

Do sobotního maratónu, měřícího pětašedesát kilometrů, vyrazilo šestatřicet cyklistů a Češi si nevedli vůbec špatně. Zejména páté místo Jana Čapka je skvělou reprezentací českých barev. David Studýnka byl v maratonu devátý, Pavel Pastrnek jedenáctý a František Kocourek osmnáctý. Maraton vyhrál Slovák Adrian Babič, který tak vylepšil stříbrnou příčku z cross country.

Tereza Kubíčková

Foto: ČSNS

 

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER