Tereza Diepoldová
 Jiří Suchánek
 Tomáš Vaverka
 Tomáš Pazdera
 Eva Datinská
 David Drahonínský
 Jiří Bouška
 Ivan Karabec
 Jiří Ježek
 Marek Bartošek
 Ondřej Sedliský
 Arnošt Petráček
 Lenka Matoušková
 Jaroslav Šmédek
 Tereza Kmochová
 Máčala, Hetmer
 Zdeněk Krupička
 Šárka Musilová
 Kamil Vašíček
 Michal Vápenka

Antošová a Jahoda uspěli ve Švýcarsku

12. 06. 2018

Handbikeři Kateřina Antošová a Patrik Jahoda úspěšně reprezentovali české barvy na závodech Tour de Swiss. V sobotu se ve Švýcarsku jela časovka, v níž Antošová i Jahoda vybojovali stříbro. V neděli pokračoval program tradičním silničním závodem, kdy Antošová dosáhla na nejvyšší stupínek a Jahoda na bronz.

Časovka ve Frauenfeldu měla pro handbikery zvláštní nádech. Jeli totiž stejnou trasu, jako o pár hodin později světová elita v první etapě Tour de Swiss.

„Byl to zážitek, když mě na pátečním tréninku předjížděl Peter Sagan a další borci. Byla jsem z toho trochu dojatá, a asi proto jsem v závodě jela tak rychle,“ smála se Kateřina Antošová.

„Na nejvyšším bodě okruhu jsem dojela švýcarskou závodnici, která startovala o 15 vteřin dříve. Jenže se ukázala jako velká bojovnice a nepomohlo mi ani to, že jsem z kopce jela rychlostí přes 84 km/h. Dala mi v cíli nakonec 12 vteřin. Nikdo jiný na nás na této technicky náročné trati neměl. O tom, jakou stíhačku jsme rozjeli, svědčí i to, že nejlepší muž kategorie H4 Rafal Wilk dorazil do cíle pouze o sedm minut dříve než já,“ doplnila česká handbikerka.

„Trať byla hodně kopcovitá, 170 nastoupaných metrů na 18 kioometrů. Ve vítězství jsem ani nedoufal vzhledem k tomu, že mým největším konkurentem byl úřadující mistr světa, kterému kopce velmi vyhovují. Tempo, které jsem si nastavil, stačilo na druhé místo,“ těšilo zase Patrika Jahodu s tím, že v silničním závodě okolo jezera Sempachsee chtěl pomýšlet výš.

Jenomže v neděli se mu nedařilo tak, jak by si představoval. I tak z toho ale nakonec byla další medaile, tentokrát bronzová. Zato Kateřina Antošová ze sebe vydala maximum – a odměnou jí bylo zlato.

Tereza Kubíčková

zdroj: caths.cz

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER