Tereza Kmochová
 Ivan Karabec
 Jiří Suchánek
 Arnošt Petráček
 Tomáš Vaverka
 Kamil Vašíček
 Šárka Musilová
 Michal Vápenka
 Ondřej Sedliský
 Máčala, Hetmer
 Zdeněk Krupička
 Eva Datinská
 Jiří Ježek
 Lenka Matoušková
 Jaroslav Šmédek
 Tereza Diepoldová
 Jiří Bouška
 Marek Bartošek
 David Drahonínský
 Tomáš Pazdera

EP Olbia: Drahonínský vystřílel zlato

14. 06. 2018

První kolo Evropského poháru v lukostřelbě mají za sebou čeští reprezentanti – a za italské Olbie se nevrátili s prázdnou. Paralympijský vítěz z Pekingu David Drahonínský ovládl kategorii W1 a vystřílel si zlato, další cenný kov jen těsně unikl ve stejné kategorii Karlu Davídkovi. Z kvalifikace se dokázali probojovat do hlavní soutěže také Lenka Kuncová a Martin Chaloupský.

Jako první stříleli klasifikaci na Sardinii muži kategorie W1, kde měla Česká republika hned dvě želízka v ohni – Davida Drahonínského a Karla Davídka. Drahonínský kvalifikaci vyhrál nástřelem 647 bodů, Karel Davídek měl ze šesté příčky (604 bodů) také velmi dobrou výchozí pozici pro eliminační kola.

Drahonínský měl v prvním kole Bye, ve druhém pak bezkonkurenčně porazil s nástřelem 138 italského soupeře Demetrica Salvatoreho. Ve svém druhém souboji nedal šanci ruskému střelci Igoru Meshkovi, kterého porazil nástřelem 136:124. Finálový souboj střílel David proti Italskému lukostřelci Danielu Cassianimu, a 139 bodů mu zajistilo první místo a zlatou medaili.

Karel Davídek si své dva první souboje zastřílel pro korejským soupeřům s velice vyrovnanými nástřely. Prvního Park Hong Joa porazil nástřelem 133 bodů. V druhém souboji pak vyřadil Koo Dong Suba nástřelem 132:129. V semifinálovém souboji bohužel nestačil na Daniela Cassianiho a v posledním tak bojoval o bronzovou medaili s Rusem Igorem Meshkovem. Bohužel těsně prohrál 129:134 a obsadil nepopulární čtvrtou příčku.

V kladkovém luku reprezentovala české barvy Lenka Kuncová, která s nástřelem 627 bodů skončila v kvalifikaci na 14. místě, a ve svém prvním souboji nestačila na italskou soupeřku a prohrála 124:142.

V reflexním luku za Českou republiku střílel Martin Chaloupský, který si v kvalifikaci vystřílel skvělé 5. místo, a získal tak Bye pro první kolo eliminací. Bohužel vypadl v prvním souboji proti korejskému Kimu Kangumovi, který ho porazil 7:1, a zůstal tak na pěkném 9. místě.

Tereza Kubíčková

Zdroj: Tereza Brandová

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER