Eva Datinská
 Tereza Kmochová
 Tomáš Pazdera
 David Drahonínský
 Ivan Karabec
 Jiří Bouška
 Ondřej Sedliský
 Jiří Ježek
 Kamil Vašíček
 Arnošt Petráček
 Marek Bartošek
 Máčala, Hetmer
 Jiří Suchánek
 Jaroslav Šmédek
 Lenka Matoušková
 Tomáš Vaverka
 Michal Vápenka
 Zdeněk Krupička
 Šárka Musilová
 Tereza Diepoldová

Petráček vyhrál ve Světové sérii zlato

11. 06. 2018

Ve skvělé formě se na dalších závodech Světové série představil v Berlíně český plavec Arnošt Petráček, který vybojoval zlato a bronz. IDM Berlín je přitom proslulý jako jeden z nejlépe obsazených závodů na světové plavecké scéně, takže Petráček uspěl ve velmi těžké konkurenci. „Vezu si z Berlína zlatou! Mám neskutečnou radost!“ jásá světový rekordman Petráček.

Plavecká Světová série se do Berlína přesunula z italského Lignana a anglického Sheffieldu. Letos se závodů v Německu zúčastnilo přes šest stovek plavců všech kategorií a výkonnosti. Mnohé z nich sem přitáhl fakt, že IDM Berlín byl další možností získat dle nových pravidel mezinárodní klasifikaci – a byl taky poslední příležitostí kvalifikovat se na srpnové mistrovství Evropy, které se bude konat v irském Dublinu.

Vynikající výkon předvedl paralympijský vítěz z Ria Arnošt Petráček, když v kategorii Open obsadil bronzovou pozici v disciplíně 50m znak a následně vyhrál ve stejně kategorii přepočtem bodů disciplínu 50m motýlek.

Plavecký matador Jan Povýšil, úřadující mistr světa v parádní plavecké disciplíně 50m volný způsob, byl po klasifikaci přeřazen do vyšší třídy.

„Klasifikační komise se snaží udělat pořádek v klasifikacích, s čímž jenom souhlasím. Ale s Honzou musíme po jeho překlasifikování opravdu zabrat, protože jeho nynější zařazení neodpovídá jeho postižení,“ upozorňuje trenérka Andrea Věnseková.

„Nicméně polemizovat o tom všem nemá význam, a i když je podaný protest, bereme zařazení do nové třídy jako výzvu,“ říká Povýšilova koučka.

„S trenérkou souhlasím. Budu závodit mezi plavci rychlejšími a v podstatě s menším handicapem. Možná je to na závěr mé plavecké kariéry dobře a možná jsem pro plavce kategorie S4, kde jsem byl, moc rychlý. V každém případě to beru jako opravdovou výzvu a budu šíleně makat. Paralympiáda v Tokiu je pro mě cíl i v této kategorii a udělám vše, aby můj start nebyl ostuda,“ doplňuje slova Věnsekové sám Jan Povýšil.

Solidní výsledky zaplavali vedle Petráčka také mladí plavci ČSTPS. „Mám z toho radost a jsem optimistická. Z řad plavců ČSTPS se krystalizují vynikající následníci současných medailistů z paralympiád a mistrovství světa. Budoucnost plavání je jistě zabezpečena,“ myslí si Andrea Věnseková.

Kompletní výsledky  IDM Berlín najdete na: http://www.idm-schwimmen.de/en/results/protokoll/

Tereza Kubíčková

Foto. Facebook Arnošta Petráčka

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER