Šárka Musilová
 Zdeněk Krupička
 Tereza Diepoldová
 Máčala, Hetmer
 Michal Vápenka
 Kamil Vašíček
 Tomáš Vaverka
 David Drahonínský
 Jaroslav Šmédek
 Tomáš Pazdera
 Lenka Matoušková
 Jiří Bouška
 Jiří Ježek
 Ivan Karabec
 Arnošt Petráček
 Eva Datinská
 Tereza Kmochová
 Jiří Suchánek
 Marek Bartošek
 Ondřej Sedliský

Úspěšný květen stolního tenisty Suchánka

04. 06. 2018

Hned několik důležitých turnajů měl v květnu na programu stolní tenista Jiří Suchánek – a dokázal na nich uspět. Nejvíc zazářil na mistrovství České republiky v Ostravě, kde obhajoval tři tituly – a stejně jako vloni byl i letos třikrát zlatý. Přivezl také stříbrnou medaili z podniku Světového poháru v Bratislavě. Vrcholem letošní sezony bude pro Suchánka říjnové mistrovství světa.

„Květen se mi opravdu povedl, i díky podpoře svých partnerů a podporovatelů jsem znovu dokázal, že se mě stále drží forma – a doufám, že to bude platit i právě na světovém šampionátu, který mě čeká v říjnu,“ přeje si Suchánek, medailista z paralympijských her v Riu de Janeiro.

Hned v úvodu května bojoval o co nejlepší výsledky na Světovém poháru v Bratislavě, a to jak v kategorii jednotlivců, tak v kategorii družstev. Mezi jednotlivci byl ve své základní skupině nasazen jako jednička, a postoupil dál. Ve čtvrtfinále porazil ruského protivníka 3:0, v semifinále si stejným výsledkem poradil s domácím reprezentantem Riapošem.

„Ve finále už ale byl nad moje síly Francouz Lamirault, který je světovou jedničkou, a byl by spíš zázrak, kdybych ho porazil. I tak jsem to zkusil – a nakonec prohrál 1:3, nicméně výsledek, na který jsem dosáhl, mě i tak těšil,“ komentuje Jiří Suchánek.

Do soutěže družstev zasáhl společně s reprezentačním kamarádem Martinem Zvolánkem. Ve skupině byli nasazeni jako dvojky, a z této pozice i postoupili dál.

„První postupovala korejsko-mexická dvojice, která nejprve vyhrála čtyřhru, a pak já prohrál s Korejcem Parkem. V souboji o postup pak přišlo vítězství nad Španěly. No a pak jsme dokázali Slovákům Riapošovi s Ludrovským oplatit porážku z loňského mistrovství Evropy, kde nás připravili o titul. Tentokrát jsme porazili my je. Do boje o zlato jsme se nicméně nakonec nedostali, zastavila nás Francie,“ mrzí českého stolního tenistu.

Hned v dalším týdnu pokračoval náročný program soutěží Světového poháru ve slovinském Lašku. „Turnaje jdou bohužel krátce po sobě, takže jsem jen z Bratislavy domů na jeden den a hned ten další jsem už byl zase na cestě, čili odpočinek nula,“ zlobí se Suchánek na nešťastně nastavený program.

V kategorii jednotlivců skončil v Lašku vinou prohry se Slovákem Ludrovským už v osmifinále. V kategorii družstev znovu hrál s Martinem Zvolánkem, a postoupili až do boje o medaile – jenomže tam jim znovu vystavili stopku Francouzi.

Chuť po nevydařeném slovinském vystoupení si ale Jiří Suchánek spravil na mistrovství České republiky, které hostila Ostrava a kde obhajoval tři tituly. Nejprve ten mezi jednotlivci.

„Vždy svádím největší boj v posledním zápase s Martinem Zvolánkem. Nejprve jsem rychle vedl 2:0, ale jako již mnohokrát jsem se uklidnil, že to dobře dopadne, Martinovi se začalo dařit a já nakonec zápas prohrál. Na to jsem si dal pozor a na cestě k titulu přišlo vítězství 3:0. Ostatní zápasy dopadly také 3:0 a bez ztráty setu figuruje na zlaté pozici opět mé jméno,“ usmívá se Suchánek.

„V soutěži čtyřhra open jsem hrál se svým tradičním parťákem Rendou Taušem, dlouholetým reprezentantem České republiky a držitelem medailí z paralympijských her a mistrovství Evropy. Hladce jsme postoupili do semifinále a v něm porazili Ostravu. V boji o zlato se proti nám postavil TJ Sokol Lhůta, bylo z toho drama, ale v posledním setu jsme si vytvořili dostatečný náskok a pak už jen hlídali cestu k titulu,“ raduje se Suchánek, který se stejným spoluhráčem nakonec obhájil i titul mezi dvoučlennými družstvy open.

Tereza Kubíčková

 

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER