Michal Vápenka
 Kamil Vašíček
 Ivan Karabec
 Eva Datinská
 David Drahonínský
 Lenka Matoušková
 Jaroslav Šmédek
 Marek Bartošek
 Tereza Diepoldová
 Zdeněk Krupička
 Šárka Musilová
 Jiří Ježek
 Tomáš Vaverka
 Máčala, Hetmer
 Tomáš Pazdera
 Arnošt Petráček
 Ondřej Sedliský
 Tereza Kmochová
 Jiří Suchánek
 Jiří Bouška

Češi se z her INAS vrátili ověšeni medailemi

24. 07. 2018

Celkem 12 medailí včetně dvou zlatých přivezli čeští sportovci z premiérového ročníku Letních evropských her INAS pro mentálně handicapované sportovce. Češi uspěli jak v individuálních závodech a turnajích, tak mezi týmy. O oba nejcennější kovy se postaral plavec Vladimír Hlaváč, nejúspěšnějším českým sportovcem je s pěti medailemi tenista Ondřej Sedliský.

V Paříži, která akci hostila, se o medaile bojovalo v osmi sportech – cyklistice, plavání, tenisu, stolním tenisu, atletice, basketbalu, pozemním hokeji a veslování. Taekwondo a pétanque zde vystupovaly jako sporty ukázkové. Cyklisté a tenisté navíc měli vypsané svoje soutěže jako mistrovství světa.

Hned první soutěžní den se česká výprava radovala z medaile, a to té nejcennější. Plavec Vladimír Hlaváč vybojoval zlato na 50m volným způsobem. V dalším programu Her zopakoval zlatý úspěch ještě na padesátce prsa a na dvojnásobné trati získal stříbro, stejně jako na padesátce motýlek. Celkem si tak Hlaváč na krk pověsil čtyři medaile, těsně pod stupni vítězů navíc skončil na stovce volným způsobem.

Medailově úspěšnější než on byl jen tenista Ondřej Sedliský, který cenných kovů získal dokonce pět a potvrdil tak skvěle vyladěnou formu. V turnaji jednotlivců byl druhý v rámci mistrovství Evropy a třetí v rámci mistrovství světa. Stejné umístění pak zaznamenal společně s Jiřím Humhalem v deblu, bronzoví pak skončili spolu s Josefem Husem mezi týmy.

Do české sbírky medailí přispěla bronzem z čtyřstovky polohově plavkyně Adéla Míková a bronzové byly také mužský i ženský tým stolních tenistů.

Mezi cyklisty měla Česká republika jediného zástupce. Vladislav Gitller v individuálním závodě na 15 km obsadil jedenácté místo a v silničním závodě na 66 km byl osmý v první polovině startovního pole.

Kompletní výsledky jsou k nalezení zde.

Tereza Kubíčková

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER