Máčala, Hetmer
 Lenka Matoušková
 Tomáš Vaverka
 David Drahonínský
 Tomáš Pazdera
 Jiří Suchánek
 Ondřej Sedliský
 Eva Datinská
 Kamil Vašíček
 Jiří Ježek
 Tereza Diepoldová
 Šárka Musilová
 Marek Bartošek
 Jaroslav Šmédek
 Arnošt Petráček
 Zdeněk Krupička
 Ivan Karabec
 Jiří Bouška
 Michal Vápenka
 Tereza Kmochová

Drahonínský bude střílet v EP o zlato

06. 07. 2018

Český lukostřelec David Drahonínský má nadosah další zlatý úspěch. V rámci Evropského poháru, který aktuálně hostí Nové Město nad Metují, se probojoval do finále kategorie W1 s kladkovým lukem a v sobotu bude bojovat o nejcennější medaili. Kromě toho už si zajistil i vítězství v celkovém hodnocení Evropského poháru.

Do Nového Města nad Metují se sjela skvělá konkurence, jen v Drahonínského kategorii W1 se utkalo 21 lukostřelců. Celkem jich do Česka přicestovalo z 32 zemí na tři stovky.

Úvodní kvalifikaci absolvoval český paralympionik v úterý dopoledne – a úspěšně. Ještě před posledními třemi sadami dokonce útočil na překonání světového rekordu, který vytvořil právě v Novém Městě nad Metují v rámci Světového poháru před třemi roky.

„Tréninky v chladném počasí mi vyhovovaly, ale jako naschvál se v den kvalifikace začalo oteplovat, což mi kvůli mému postižení na klidu nepřidá. V rámci mentálního tréninku jsem si ale nastavil cíl, že pokud střelím 660 bodů z možných 720, budu spokojený. Během závodu jsem věděl, že jsem kousek od světového rekordu, kdy jsem střelil 669 – stačilo pouhých 8 bodů. Jsem rád, že jsem si udržel koncentraci,“ pochvaloval si David Drahonínský.

Eliminace odstartovaly ve středu dopoledne. V osmifinále narazila česká lukostřelecká jednička na Rusa Alexandra Dorofeeva. Vítězství 134:119 ale nebylo bez komplikací: „Nevšiml jsem si, že fouká vítr zprava, takže jsem dal dvě sedmičky…“

Ve čtvrtfinále se Drahonínský utkal s Brazilcem Santanou Francem Eugeniem a porazil ho 141:121. Do semifinále nastupoval proti svému velkému kamarádovi Antoniosi Jean Pierrovi z Finska. „Ale ono je jedno, s kým střílíte, protože všichni umí střílet doprostřed. Bylo hrozné horko, cítil jsem velkou únavu, ale i tak jsem se přiblížil ke svému dalšímu světovému rekordu, když jsem vyhrál 140:132,“ popisuje David Drahonínský.

V sobotu ho tak čeká finále – ale jeden úspěch má už teď zcela jistý. A sice vítězství v celkovém hodnocení Evropského poháru, protože vyhrál jeho první kolo v italské Olbii.

„Každý ode mě čeká pouze úspěchy a já si uvědomuji, že největším soupeřem jsem já sám sobě. Na sobotu se těším, pojedu si to svoje a po roce si opět na domácí půdě užiji boj o zlatou medaili,” uzavírá s úsměvem nejlepší český paralukostřelec.

Tereza Kubíčková

Zdroj: Lída Fikarová

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER