David Drahonínský
 Michal Vápenka
 Tomáš Pazdera
 Jiří Suchánek
 Máčala, Hetmer
 Arnošt Petráček
 Ondřej Sedliský
 Kamil Vašíček
 Jaroslav Šmédek
 Zdeněk Krupička
 Jiří Bouška
 Marek Bartošek
 Jiří Ježek
 Lenka Matoušková
 Šárka Musilová
 Eva Datinská
 Ivan Karabec
 Tereza Kmochová
 Tomáš Vaverka
 Tereza Diepoldová

Dvanáct medailí z MEJ neslyšících atletů

12. 07. 2018

Juniorská výprava neslyšících atletů se vrátil z mistrovství Evropy veleúspěšná. Z bulharské Sofie přivezli mladí Češi celkem dvanáct medailí, z toho jednu zlatou, čtyři stříbrné a sedm bronzových. O zlatý úspěch se postarala ve vrhu koulí Barbora Auředníková. Padlo také několik osobních i národních rekordů.

Medaile se česká výprava dočkala hned v prvním soutěžním dni, a to zásluhou Ondřeje Fraňka, který vybojoval stříbro na trati 100 m mezi juniory (11,35 s). Jen těsně unikla medaile dorostenci Matěji Ponocnému. Nový osobní rekord zaznamenala na hladké čtyřstovce juniorka Alice Procházková (1:08,48 s), která v tomto závodě skončila pátá. V technických disciplínách obsadil Petr Kudrnovský páté místo v oštěpu (26,45 m).

Druhý soutěžní den přinesl pro české barvy doslova medailovou žeň. Nejcennější úspěch si připsala Barbora Auředníková, která ve vrhu koulí došla s výkonem 10,99 m až ke zlatu. O to bojovala i Kateřina Korgerová na 100 m překážek, nakonec byla druhá za vítěznou Ukrajinkou Matvijevskou.

Erik Čížek se při vrhu koulí potýkal s nervozitou a první tři pokusy mu nevyšly, ale tím čtvrtým si vylepšil osobní rekord na 11,38 m a vybojoval pro Českou republiku první bronz. Třetí místa posbíraly i české štafety. Nejdříve na 4×100 m juniorů, kde českému kvartetu chybělo 24 setin k pokoření národního juniorského rekordu. Bronz získaly na stejné trati i juniorky, kterým se podařilo překonat český rekord starý 25 let. Dorostenecká smíšená štafeta na 4×400 m měla na MEJ premiéru, a v ní dokázali Češi znovu získat bronz.

V posledním závodním dni si Erik Čížek pověsil na krk druhý bronz, když v disku juniorů porazil Lotyše Kalinise o 2 cm. Mezi dorostenci skončil v disku Petr Kudrnovský čtvrtý. Ondřeji Fraňkovi sice nevyšel start závodu juniorů na 200 m, ale výborným finišem nakonec vybojoval bronz. Dorostenka Petra Táborská byla na stejné trati ještě o stupínek lepší.

Na patnáctistovce se Daniel Juříček nenechal strhnout nasazeným tempem domácího běžce a doběhl si v klidu pro bronzovou medaili. Poslední disciplína byla pro české barvy také medailová, když junioři na 4×400 m získali stříbro – a navíc vytvořili nový národní juniorský rekord 3:45,17.

Tereza Kubíčková

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER