Od 30. června do 6. července se v irském Athlone uskutečnily letošní IWAS Youth World Games, jednalo se již o jejich třináctý ročník. Na programu byly juniorské soutěže v atletice, plavání a stolním tenisu. Soutěží se účastnili zástupci svazů ČATHS, ČFSH a ČSTPS.

Českou výpravu skvěle reprezentovala Rozálie Mošovská, která získala dvě zlaté medaile, a to v hodu oštěpem a ve vrhu koulí. V obou disciplínách si navíc vylepšila osobní rekordy. Navázala tím na svůj první juniorský titul z roku 2016.  Druhou naší zástupkyní byla Anička Luxová v kategorii Spastic Handicap, které se podařilo doběhnout na třetím místě. Ve vrhu koulí vybojovala ve své kategorii dokonce první místo, ale po přepočtech (zahrnující 4 sloučené kategorie) obsadila celkovou čtvrtou příčku.

Zdroj: ČATHS