David Drahonínský
 Tereza Kmochová
 Šárka Musilová
 Eva Datinská
 Tereza Diepoldová
 Jaroslav Šmédek
 Tomáš Pazdera
 Tomáš Vaverka
 Zdeněk Krupička
 Jiří Ježek
 Jiří Bouška
 Jiří Suchánek
 Michal Vápenka
 Ivan Karabec
 Marek Bartošek
 Kamil Vašíček
 Ondřej Sedliský
 Lenka Matoušková
 Arnošt Petráček
 Máčala, Hetmer

Fantastické stříbro Václava Antala na SP!

07. 07. 2018

Od dob paralympijského vítěze z Atén 2004 a mistra světa Marcela Pipka, čekala Česká republika na medaili ze světové soutěže v kategorii handbikerů H3. Na úspěchy Marcela navázal v nizozemském Emmenu v silničním závodě Světového poháru český reprezentant Václav Antal, který se do světa vrcholové cyklistiky letos vrátil po několika letech, kdy v podstatě nezávodil.

Početné a silné startovní pole handbikerů kategorie H3 se brzy po startu rozdělilo na menší skupinky. Na čele se usídlila patnáctičlenná skupina, včetně českého reprezentanta, ve které nechyběli všichni favorité. Navzdory velmi rychlému tempu se skupina více nerozdělila a o pódiových místech rozhodovalo až poslední kolo s cílovým spurtem, který Václav Antal výborně zvládnul a zaslouženě vybojoval stříbro.

Sympatický český obr, který jezdí na špičkovém karbonovém speciálu vlastní výroby a konstruuje handbike své značky i pro celou řadu dalších jezdců světového pelotonu v cíli závodu neskrýval své překvapení a dojetí z životního úspěchu a Česká republika má tak další žhavé želízko v ohni pro blížící se světový šampionát v italském Maniagu.

Na páteční výborné výsledky v časovce navázali v silničním závodě i další naši reprezentanti. Kateřině Antošové jen o kousek uniklo další pódiové umístění a v dramatickém závodě získala čtvrté místo, stejně jako Patrik Jahoda v kategorii H1.

 

Zdroj & Foto: čaths.cz

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER