Kamil Vašíček
 Michal Vápenka
 David Drahonínský
 Ondřej Sedliský
 Tomáš Pazdera
 Jiří Bouška
 Ivan Karabec
 Šárka Musilová
 Marek Bartošek
 Zdeněk Krupička
 Jiří Ježek
 Tomáš Vaverka
 Arnošt Petráček
 Tereza Diepoldová
 Lenka Matoušková
 Jaroslav Šmédek
 Eva Datinská
 Máčala, Hetmer
 Tereza Kmochová
 Jiří Suchánek

Golf Masters nabídlo parádní podívanou

04. 07. 2018

Hole in One, kolo dvě rány pod PAR hřiště, pět birdie v řadě. To všechno a nejen to nabídnul turnaj Světového poháru v paragolfu Czech Disabled Golf Masters 2018. Absolutním vítězem se stal irský paragolfista Brendan Lawlor, uspěli i čeští reprezentanti. Svůj první turnaj Světového poháru mezi paragolfisty absolvoval profesionál Jiří Janda.

Na skvěle připravené hřiště ve Mstěticích se o víkendu sjeli hráči z 13 zemí (Anglie, Belgie, České republiky, Dánska, Finska, Francie, Irska, Izraele, Nizozemí, Rakouska, Španělska, Švédska a Turecka) bojovat o poháry i cenné body do světového golfového žebříčku.

Celý turnaj se odehrál za slunečného, ale větrného počasí. V pátečním PRO/AM turnaji hráli ve smíšených flightech hosté spolu s paragolfisty. Výsledky mnohých už v přípravném kole dávaly tušit, že letos Mstětice uvidí golf nejvyšší kvality.

Z českých hráčů se do turnaje zapojili Pavel Bambousek hrající z paragolferu, Vlastimil Hebelka, František Hes, Jiří Janda (první Čech který prošel cutem na European Tour v roce 1994), Stanislav Jirásek, Zbyněk Kotek, Jakub Kovařík, Miroslav Lidinský, Václav Mráz, Tomáš Prouza, Lukáš Šnobl, Vladimír Stárek, Aleš Süsser a Zbyněk Vavrečka.

Lawlora znejistěl Janda

V elitní kategorii na rány soutěžilo 25 hráčů z 12 zemí, k největším favoritům patřili Jiří Janda (PRO), Ir Brendan Lawlor (HCP 1,8), Švéd Joakim Björkman (HCP 3,5), Dánka Mette Wegge Lynggaard (HCP 4,2) a Angličan Mick Horsley (HCP 4,9). Z dalších Čechů se do bojů o přední umístění v této kategorii zapojili Zbyněk Kotek a Miroslav Lidinský.

„Papírově nejlepší tři hráči turnaje nastoupili do sobotního prvního kola ve společném flightu, bez zaváhání potvrdili předpoklady a v průběžném pořadí obsadili první tři pozice. Výsledek -2 pod par hřiště a zároveň hole-in-one na jamce dlouhé 136 m znamenal pro Brendana Lawlora průběžné vedení a naznačil, že mladý Ir míří vysoko,“ komentuje průběh turnaj viceprezident České golfové asociace hendikepovaných (CZDGS) Aleš Süsser.

V těsném závěsu pronásledoval vedoucí trojici skvěle hrající Miroslav Lidinský s výsledkem 78 ran. Po prvním kole mohlo na medailové pozice reálně pomýšlet šest hráčů, což ve druhém kole rozpoutalo nevídanou golfovou bitvu nejen na poli golfové techniky, ale hlavně psychologie – ani pět birdie v řadě totiž nestačilo skvěle hrající nové posile českého paragolfu Jiřímu Jandovi k zisku medaile.

„Pozdější vítěz Brendan Lawlor se nám po turnaji svěřil, že po Jirkově nástupu s pěti birdie v řadě na první devítce přestal věřit ve své vítezství a jen díky radám svého caddy, a zároveň otce, se vrátil do hry a uhájil vedení z prvního kola,“ přidává perličky ze zákulisí turnaje Süsser.

Na druhém místě skončil obhájce loňského vítězství Joakim Björkman ze Švédska a třetí pozici po úžasném druhém kole vybojovala dánská reprezentantka Mette Wegge Lynggaard.

Čeští reprezentanti se ve světové konkurenci rozhodně neztratili, Jiří Janda při své paragolfové premiéře vybojoval krásné páté místo, následovaný Miroslavem Lidinským na šesté pozici. Zbyněk Kotek byl desátý, Tomáš Prouza čtyřiadvacátý. Aleš Süsser po prvním kole ze zdravotních důvodů odstoupil.

Překvapivý výsledek Vavrečky

V kategorii Stableford A potvrdil stabilní a hlavně skvělou formu český reprezentant Jakub Kovařík – těsné vedení z prvního kola s přehledem potvrdil a s velkým náskokem vybojoval zlatou medaili.

„Obrovským překvapením je stříbro pro dalšího českého hráče Zbyňka Vavrečku. Bronzovou medaili si odvezl izraelský reprezentant Eliazer Haim Shrira. V kategorii Stableford B zvítězil český hráč Vladimír Stárek, stříbrnou medaili si odváží izraelský reprezentant Yoram Kuchel a bronzovou další z českých reprezentantů Václav Mráz,“ doplňuje výsledky Aleš Süsser. Na pátém místě skončil s nejmenším možným odstupem na bronz Pavel Bambousek.

Závěrečné předávání cen se uskutečnilo během večerní plavby po Vltavě. Zahraniční hráči i jejich doprovody ve svých formálních i neformálních projevech mimořádně ocenili českou pohostinnost, vstřícnost, atmosféru a skvělou organizaci celého turnaje.

„Je krásné slyšet od nejlepších světových paragolfistů slova uznání, nicméně uspořádat akci světových parametrů by rozhodně nešlo bez dlouholeté podpory našich partnerů, kterým tímto mnohokrát děkujeme – a patří mezi ně i Český paralympijský výbor,“ uzavírá Aleš Süsser.

Fotogalerii z turnaje naleznete zde a zde.

Tereza Kubíčková

Zdroj: CZDGA

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER