Tereza Diepoldová
 Ondřej Sedliský
 Jaroslav Šmédek
 Jiří Ježek
 David Drahonínský
 Lenka Matoušková
 Tomáš Vaverka
 Tomáš Pazdera
 Jiří Bouška
 Máčala, Hetmer
 Tereza Kmochová
 Ivan Karabec
 Marek Bartošek
 Zdeněk Krupička
 Eva Datinská
 Jiří Suchánek
 Šárka Musilová
 Kamil Vašíček
 Michal Vápenka
 Arnošt Petráček

Jan Bajtek porazil na SP světovou jedničku

10. 07. 2018

Tři zástupce měla Česká republika na Světovém poháru v boccie, který hostilo portugalské letovisko Povoa. Na nejlepší umístění dosáhla Kateřina Cuřínová, která se probojovala do čtvrtfinále a celkově nakonec obsadila osmou příčku. Adam Peška skončil desátý a Jan Bajtek devatenáctý, těšit ho ale může vítězství nad aktuální světovou jedničkou.

Jako první nastoupila do zápasů Kateřina Cuřínová, která v prvním utkání skupiny hrála proti Tomáši Královi ze Slovenska. Ve velmi vyrovnaném zápase musel rozhodovat až tiebreak, který česká hráčka prohrála. Ve druhém duelu základní skupiny si Cuřínová hladce poradila s domácím Antoniem Marquezem 5:0, v tom třetím rozdrtila Španěla Amagoiu Arrietu 83 a zajistila si postup do vyřazovacích bojů.

Adam Peška začal svou cestu turnajem výhrou 4:2 nad Sebastianem Hogrellem ze Švédska a ve druhém utkání svedl vyrovnaný souboj s Ekkaratem Chaemchoiem z Thajska, který rozhodl až tiebreak, v němž byl šťastnější český hráč.

V posledním zápase základní skupiny narazil Peška na Aleksandera Legostajeva z Ruska a prohrál těsně 3:4.

„Adam odehrál zápas moc pěkně. Na kurtu byl sebejistý, rozrážel, dohazoval. Jediné, co nedotáhl, byl konec zápasu – a to ho stálo vítězství. To utkání jsem nahrávala, takže budeme mít zpětnou vazbu prostřednictvím záznamu, což nám do budoucna pomůže, zejména co se týče tréninků na mistrovství světa,“ myslí si vedoucí výpravy v Portugalsku Michaela Řiháčková.

Adam Peška s bilancí dvou výher a jedné prohry ze základní skupiny nepostoupil a obsadil konečné desáté místo.

Jan Bajtek měl hned na úvod toho nejtěžšího možného soupeře – světovou jedničku, mistra světa i Evropy Stephena McGuiera z Velké Británie.

„Dali jsme si jednoznačné heslo, hrát svobodně s otevřenou myslí, protože není co ztratit. Zkrátka hrát proti tomu, co se děje na kurtu, a ne proti jménu soupeře, míček za míčkem až do konce. A Honza si vedl fantasticky! Rozrážení měl přesné a hrál jednoduchou bocciu, která se mu vyplatila,“ pochválila českého hráče Řiháčková.

Při své premiéře na mezinárodním turnaji tak Bajtek překvapil v kategorii BC4 vítězstvím 4:3 nad absolutním favoritem. Druhé utkání se Španělem Vasile Agachem ale prohrál 4:8 a v posledním zápase základní skupiny podlehl Němci Borisi Nicolaiovi 1:4. V celkovém pořadí tak obsadil 19. příčku.

Kateřina Cuřínová tak byla v Povoa jedinou českou zástupkyní ve čtvrtfinále, které se bohužel stalo jednoznačnou záležitostí pro jejího thajského soupeře. Witsanu Huadpradit porazil českou hráčku 8:0.

„Přitom ve warm-upu před zápasem lepila Katka jeden míček za druhým, v samotné hře ale párkrát minula, to se na výsledku určitě podepsalo. Katka skončila celkově osmá a může být spokojená, protože ze základní skupiny se jí naposledy podařilo postoupit v roce 2015 na Evropském poháru v Barceloně,“ myslí si Michaela Řiháčková.

Tereza Kubíčková

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER