Ivan Karabec
 Tereza Diepoldová
 Zdeněk Krupička
 Lenka Matoušková
 Jiří Suchánek
 Tomáš Pazdera
 Michal Vápenka
 Jiří Ježek
 Ondřej Sedliský
 Šárka Musilová
 Máčala, Hetmer
 Eva Datinská
 David Drahonínský
 Arnošt Petráček
 Tomáš Vaverka
 Kamil Vašíček
 Jaroslav Šmédek
 Marek Bartošek
 Jiří Bouška
 Tereza Kmochová

Plzeň už brzy přivítá ME v paralukostřelbě

31. 07. 2018

Nejlepší handicapovaní lukostřelci a lukostřelkyně z celého kontinentu se za dva týdny sjedou do Plzně. Právě západočeská metropole totiž bude dějištěm letošního mistrovství Evropy v paralukostřelbě, které se zde uskuteční od 11. do 18. srpna. Na šampionátu samozřejmě nebudou v boji o medaile chybět ani čeští lukostřelci.

Přípravy na evropský šampionát, který odstartuje za necelé dva týdny, jsou v plném proudu a míří do finiše, první tréninky začínají už 12. srpna. „Očekáváme, že do Plzně dorazí kolem 130 sportovců z 26 zemí,“ uvádí Roman Suda, předseda organizačního výboru.

Mezi nejpočetnější výpravy se řadí reprezentace Velké Británie, své zastoupení budou mít i malé země, jako třeba Andorra. Domácí fanoušci se ale logicky nejvíc těší na české sportovce, kteří mají medailové ambice.

Světovou hvězdou z České republiky je David Drahonínský, mistr světa, zlatý medailista z paralympiády v Pekingu a vítěz řady dalších závodů na mezinárodní úrovni. Drahonínský svoji formu před ME potvrdil na závodě Evropského poháru v Novém Městě nad Metují, kde znovu zvítězil a s předstihem tak ovládl i celkové pořadí poháru.

Mezi další domácí naděje patří i „místní“ bojovník Karel Davídek ze Zbůchu. Přestože s lukostřelbou začal až v roce 2013, rychle se vypracoval mezi úspěšné lukostřelce a před evropským šampionátem na domácí půdě má o motivaci postaráno.

„Karel se už nemůže dočkat, nejen pro něj je šance ukázat se domácím fanouškům velkým lákadlem. Doufáme, že i on bude bojovat o co nejlepší umístění,“ přeje si Roman Suda.

Oficiální stránky mistrovství Evropy

 

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER