Eva Datinská
 Zdeněk Krupička
 Šárka Musilová
 Arnošt Petráček
 Jiří Suchánek
 David Drahonínský
 Jiří Ježek
 Tereza Kmochová
 Jaroslav Šmédek
 Jiří Bouška
 Tomáš Vaverka
 Lenka Matoušková
 Michal Vápenka
 Tomáš Pazdera
 Ondřej Sedliský
 Kamil Vašíček
 Tereza Diepoldová
 Ivan Karabec
 Máčala, Hetmer
 Marek Bartošek

Cyklisté budou bojovat o medaile na MS

01. 08. 2018

V italském Maniagu, tradičním dějišti závodů Světového poháru uplynulých čtyř let, odstartuje už zítra mistrovství světa handicapovaných cyklistů. Mezi čtyřmi stovkami závodníků z téměř padesáti zemí světa nebudou chybět ani Češi, a mnozí z nich mají medailové ambice. Zastoupení budou mít české barvy mezi cyklisty, handbikery i tricyklisty.

„Už nyní je zřejmé, že počet elitních závodníků v paracyklistice je rok od roku početnější a boj jednotlivých zemí o kvóty a možnost účasti na letních paralympijských hrách v Tokiu 2020 bude obrovský,“ tuší Jaroslava Krakovičová, členka realizačního týmu, která je přímo v Maniagu.

Český tým je složený ze závodníků, kteří na posledním závodě Světového poháru v holandském Emmenu sklidili řadu úspěchů – mezi handbikery stříbrný ze silničního závodu Václav Antal, bronzová v časovce Kateřina Antošová či Patrik Jahoda, který skončil v Emmenu těsně pod stupni vítězů. Tuto trojici doplní na handbiku ještě Tomáš Mošnička, kterého zdravotní problémy připravili o více než polovinu sezóny.

„Prioritou je pro mě silniční závod, i když postupně přicházím na chuť i časovkám, které jsem dříve nenáviděl. Moc rád bych na šampionátu skončil do pátého místa. Je to reálné, ale člověk chce vždycky medaili… ovšem v naší kategorii bude startovní pole strašně vyrovnané,“ míní Václav Antal.

V cyklistické části šampionátu se ukáže Ivo Koblasa (kategorie C2), letošní premiéra v pelotonu handicapovaných cyklistů čeká Jiřího Boušku (C4) a Tomáše Kajnara (C5), oba se do závodního maratonu vrací po roční pauze. Nováčkem týmu je Josef Kaňkovský, který před lety býval elitním dráhovým a silničním cyklistou a do cyklistiky handicapovaných jej dostala vážná nemoc. Český tým doplňují ještě tricyklisté Karolína Doležalová a Jiří Hindr.

Program světového šampionátu začne časovkou jednotlivců, která se jede v kategorii handbike ve čtvrtek a v ostatních kategoriích v pátek. Silniční závod jednotlivých kategorií je pak na programu v sobotu a neděli.

Živé vysílání přímo z místa můžete sledovat na streamu http://www.maniago2018.it/media/live/, další informace, výsledky a zpravodajství naleznete na www.caths.cz  nebo www.skcpraha.cz.

Zdroj: ČATHS

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER