Jaroslav Šmédek
 Jiří Suchánek
 Ivan Karabec
 Zdeněk Krupička
 Máčala, Hetmer
 Arnošt Petráček
 Tomáš Vaverka
 Šárka Musilová
 Marek Bartošek
 David Drahonínský
 Kamil Vašíček
 Michal Vápenka
 Jiří Ježek
 Ondřej Sedliský
 Eva Datinská
 Tereza Kmochová
 Lenka Matoušková
 Tomáš Pazdera
 Jiří Bouška
 Tereza Diepoldová

MČR ve střelbě kraloval Jakub Kosek

06. 08. 2018

Olomouc byla o víkendu dějištěm Mistrovství České republiky 2018 ve střelbě. Králem dvoudenního klání se stal Jakub Kosek, který bral zlato ve třech disciplínách ze čtyř. Až v té poslední, vzduchové pistoli 60 ran na 10 metrů, ho o stoprocentní bilanci připravil Tomáš Pešek, který se po dvou stříbrech a jednom bronzu dočkal kýženého triumfu.

O víkendu 4. – 5. 8. se konalo na Lazecké střelnici v Olomouci Mistrovství ČR 2018 a 3. kolo ČP tělesně postižených kategorie SH1. V sobotu si to o titul mistra České republiky v disciplíně P3/sportovní pistole 30+30 ran na 25 metrů rozdalo 7 střelců. Zvítězil Kosek s nástřelem 541 bodů před druhým Peškem s 540 body a třetím Vladimírem Hriadelem s 534 body.

Po obědě proběhl závod v disciplíně P4/libovolná pistole na 50 m za účasti pěti střelců, v kterém s přehledem zvítězil Kosek s nástřelem 482 bodů, druhé místo si vystřílel František Konečný za 468 bodů a třetí místo získal Pešek s 453 body.

Nedělní ráno odstartovalo mistrovství disciplínou P5/standardní vzduchová pistole 40 ran na 10 m.  Tuto disciplínu, které se znovu zúčastnila pětice střelců, vyhrál opět Kosek s 348 body před druhým Peškem s 347 body a třetím Hriadelem s 319 body.

Tomáš Pešek se ale nakonec vytouženého zlata přece jen dočkal. V poledne se totiž končilo disciplínou P1/vzduchová pistole 60 ran na 10 m, ve které Pešek vyhrál s 566 body před druhým Koskem s 549 body a třetím Konečným, který nastřílel 544 bodů.

Králem mistrovství se ale stal Jakub Kosek, jehož medailová sbírka čítá tři zlaté a jednu stříbrnou medaili.

Zdroj: Vladimír Marčan (ČATHS)

 

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER