Tomáš Vaverka
 Lenka Matoušková
 Arnošt Petráček
 Kamil Vašíček
 Tereza Kmochová
 Tomáš Pazdera
 Eva Datinská
 Ivan Karabec
 David Drahonínský
 Zdeněk Krupička
 Tereza Diepoldová
 Ondřej Sedliský
 Jaroslav Šmédek
 Jiří Bouška
 Máčala, Hetmer
 Šárka Musilová
 Jiří Ježek
 Marek Bartošek
 Michal Vápenka
 Jiří Suchánek

Peška skončil na MS v boccie v osmifinále

16. 08. 2018

Jediného zástupce měla Česká republika na mistrovství světa v boccie v Liverpoolu. Šampionátu se účastní dvacítka zemí, Adam Peška z České federace Spastic Handicap soutěžil o úspěch v kategorii BC3 společně s dalšími 31 hráči. Cesta českého reprezentanta nakonec skončila v osmifinále, Peška obsadil konečné 16. místo.

„Tréninkový plán na místě před samotným startem šampionátu narušila komplikovaná cesta, kdy se kvůli špatnému počasí zpozdil let do Frankfurtu a poté nám uletěl přípoj do Manchesteru. Kvůli pozdnímu příjezdu pak Adam Peška zmeškal první trénink na soutěžním kurtu,“ litovala vedoucí výpravy Michaela Řiháčková.

V základní skupině E narazil český reprezentant na Daniela Michela z Austrálie, Máriu Belen Ruizovou z Argentiny a Wafida Boucherita ze Španělska, se kterým Peška turnaj zahajoval. Ve třetí směně prvního duelu se zdálo být rozhodnuto, když Španěl vedl 4:1, ale ve čtvrté dal soupeři tři body Peška a utkání šlo do tie-breaku. Ten Adam Peška vyhrál.

Ve druhém duelu se utkal s Argentinkou Ruizovou, hned v první směně získal tři body, a i když Ruizová stahovala, nakonec Peška uhájil těsné vítězství 3:2.

Nejsilnějším hráčem v Peškově skupině byl Australan Michel. Už od úvodu český reprezentant na svého soupeře jen dotahoval, po dvou směnách prohrával 0:3 a celkově podlehl Michelovi 2:4. Ze skupiny nicméně postoupili do dalších bojů díky předchozím výsledkům oba dva.

V osmifinále čekal Pešku Korejec Jun Yup Kim – a český reprezentnant dostal tzv. lekci od mistra.

„Zvláště co se týkalo kvality a úpravy sportovního vybavení. I když se nám povedlo trefovat Kimův první míč z dobrého úhlu naším hardem i superhardem, posunul se bohužel jen o kousek, protože byl namazaný něčím, co bylo velmi lepkavé. Poté, když už jsme dohodili, a i když se Adamovi dohod krásně povedl, Kim svým superhardem náš míček krásně odrazil a opět jsme házeli my. Soupeř byl vždy o 2-3 míčky napřed, hlavně tedy díky svému lepivému zahajovacímu míči,“ popsala situaci v osmifinálovém duelu Michaela Řiháčková.

Adam Peška nakonec proti Kimovi neuhrál ani bod a prohrál vysoko 0:8. Touto porážkou pro něj soutěžní část na mistrovství světa skončila, celkově obsadil 16. místo kategorie BC3, kterou ovládl Grigorios Polychronidis z Řecka.

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER