Jiří Bouška
 Michal Vápenka
 Jaroslav Šmédek
 Ivan Karabec
 Lenka Matoušková
 David Drahonínský
 Šárka Musilová
 Eva Datinská
 Marek Bartošek
 Tomáš Pazdera
 Arnošt Petráček
 Zdeněk Krupička
 Kamil Vašíček
 Tereza Kmochová
 Máčala, Hetmer
 Ondřej Sedliský
 Jiří Ježek
 Tomáš Vaverka
 Tereza Diepoldová
 Jiří Suchánek

Startuje ME v plavání v irském Dublinu

10. 08. 2018

Početná výprava 15 plavců ze tří svazů (ČSTPS – 13, ČSZPS – 1, ČATHS – 1) zamířila do irského Dublinu na evropský šampionát v plavání, který se bude konat od 13. do 19. srpna. Hlavní tváří výpravy je Arnošt Petráček, ale vysoké ambice mají také ostatní reprezentanti. Živé vysílání ze šampionátu budete moci sledovat na našem facebookovém profilu.

Devět mužů a šest žen bude Českou republiku reprezentovat příští týden v irském Dublinu. Řada z nich odjela na zelený ostrov s medailovými ambicemi.  Nejžhavějším želízkem bude Arnošt Petráček, který se představí na dvou tratích, a to na své parádní 50 m znak, a také na 50 m volný způsob. Svou formu potvrdil v přípravných závodech před ME, kdy zářil a několikrát se propracoval na stupně vítězů.

Arnošt Petráček se představí také ve štafetě, neboť Česká republika bude mít po dlouhé době zastoupení i v této týmové soutěži. Vedoucí české výpravy Štěpán Cagaň potvrzuje, že účast štafet je pro českou výpravu velkou událostí: „Už dlouho nepamatujeme, že bychom složili na takto vrcholné události štafetu. Nyní v Dublinu v ní však obsadíme všechny kategorie, tedy závod mužů, žen i smíšené kategorie.”  

Šanci na medaili však budou mít i další. Hned na čtyřech tratích se představí nevidomý Miroslav Smrčka. Bez šancí na dobrý výsledek nebudou ani talentované plavkyně Vendula Dušková a Anežka Floriánková. S napětím budeme určitě sledovat všechny naše plavce.

Vysoká očekávání potvrzuje i Štěpán Cagaň: „Šance na medaile je vysoká v pěti disciplínách. Největší naděje vkládáme do Venduly Duškové, a to na tratích 400 m kraul a 100 m prsa. Dále by měl určitě získat medaili Arnošt Petráček na své parádní trati 50 m znak. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na Miroslava Smrčku, který se nachází na velmi dobrých pozicích na evropských žebříčcích. Nicméně není to jen o zisku medailí, celkově počítáme zhruba s dvacítkou finálových účastí.”

Zázemí v Dublinu je na velmi dobré úrovni, plavci mají k dispozici vše, co potřebují. „Je zde velmi pěkný bazén. Ubytováni jsme na vysokoškolských kolejích. Zatím si tedy nemůžeme na nic stěžovat,” uzavírá Cagaň.

Na závěr dobrá zpráva pro všechny sportovní fanoušky. Na facebookovém profilu ČPV bude možné sledovat live streamy ze závodů. Výsledky a souhrnné zpravodajství ze šampionátu přineseme ihned po jeho skončení. Tak se společně těšme a držme palce.

 

Lukáš Zahradník

Zdroj:

ČATHS

Štěpán Cagaň, předseda Sportovně technické komise plavání ČSTPS

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER