Ondřej Sedliský
 Eva Datinská
 Lenka Matoušková
 Michal Vápenka
 Šárka Musilová
 Arnošt Petráček
 Tereza Kmochová
 Kamil Vašíček
 Tomáš Pazdera
 Tomáš Vaverka
 Jiří Suchánek
 Jiří Ježek
 Ivan Karabec
 David Drahonínský
 Marek Bartošek
 Jaroslav Šmédek
 Zdeněk Krupička
 Tereza Diepoldová
 Jiří Bouška
 Máčala, Hetmer

Vynikající výsledky handbikerů na MS!

03. 08. 2018

Program úvodního dne světového šampionátu v cyklistice handicapovaných v italském Maniagu patřil časovce jezdců kategorie handbike a Česká republika měla v závodě hned čtyři závodníky – Kateřinu Antošovou (H3), Václava Antala (H3), Patrika Jahodu (H1) a Tomáše Mošničku (H3).

Nejlépe z Čechů se v časovce dařilo Patriku Jahodovi, který si zajel zatím svůj nejlepší dosažený výsledek na mistrovství světa v podobě čtvrtého místa. Sice je to letos už třetí „brambora“, kterou Patrik vybojoval, ale tato je bezesporu nejcennější.

Také to bylo na českém jezdci v cíli patrné: „S výkonem jsem spokojený, zajel jsem svou nejlepší časovku tento rok. Bohužel to stačilo jen na čtvrté místo, které se mě tento rok smolně drží. Jedná se o mé nejlepší umístění na mistrovství světa v mé kariéře. Trať měla spíše kopcovitý charakter, takže bylo důležité jet v kopcích opravdu naplno, což se mi dařilo, ale v druhé, spíše rovinaté části trati, jsem měl lehkou krizi. Sobotní silniční závod bude vyrovnaný a určitě se poperu o nejlepší možné umístění.“, zhodnotil svůj závod Patrik Jahoda. Závod kategorie H1 mužů vyhrál Ital Cornegliani, před Jihoafričanem Du Preezem a Švýcarem Fruhem.

Na start ženské kategorie H3 se postavilo celkem 13 závodnic včetně mistryně světa, domácí italské závodnice Francescy Porcellato. Jediná žena v českých barvách Kateřina Antošová nastupovala do závodu odhodlaná se poprat o umístění do pátého místa. To se jí také povedlo a i když jí od 4. příčky dělily pouhé 3 vteřiny, byla v cíli spokojená.

V nejsilněji obsazené kategorii mužů H3 se postavilo na start celkem 34 handbikerů včetně dvou Čechů. Výkony Václava Antala na světovém poháru dávaly tušit, že by se náš jezdec mohl umístit do 10. místa, což by v takto nabité konkurenci byl výborný výsledek, který naposledy zajel český závodník Marcel Pipek na mistrovství světa v roce 2007. Těsně před startem časovky se na trať závodu spustil prudký déšť, který milosrdně zchladil rozžhavený vzduch i silnici, což bylo pro mnohé jezdce spasením. Toho využil i Václav, který jel celý okruh ve velmi rychlém tempu a v cíli se časomíra zastavila na čase 21:44,83, který v konečné bilanci znamenal výborné osmé místo. Výsledek je o to cennější, že český závodník se jen velmi těsně vyhnul pádu v jedné ze zatáček, který by znamenal velkou časovou ztrátu a sestup o mnoho pozic ve výsledkové listině.

Václav byl v cíli spokojený: „ Před časovkou všichni řešili neuvěřitelné vedro a jak se „neutavit“. Nakonec se ještě před startem  časovky spustila průtrž mračen, která ustala těsně před mým

vyjetím na trať. 13km dlouhá trať nedávala moc prostoru na taktiku. Důležité bylo hned od startu jet totální „podlahu“, ale s velkou opatrností, protože silnice byla velmi kluzká!

To se potvrdilo asi v půlce trati, kde jsem kruhový objezd projel smykem, zakončeným výjezdem na obrubník. Nakonec vše dobře dopadlo a je z toho super 8.místo. Škoda té kolize, protože od medailových pozic mě dělilo cca 30 s. V sobotu nás čeká silniční závod na 68km, který bude nesmírně vyrovnaný. Doufám, že se mi podaří ještě víc přiblížit k medailovým pozicím.“

Dnes je na programu časovka kategorií C a T, kde má česká výprava výrazné zastoupení. Závod můžete sledovat na live streemu http://www.maniago2018.it/media/live/

Výsledky všech kategorií naleznete na stránkách UCI

Zdroj: čaths.cz

 

Výsledky:

Kategorie H1 muži

1 CORNEGLIANI Fabrizio             ITA        31:11.88             0.00

2 DU PREEZ Nicolas Pieter          RSA       31:27.11             +15.23

3 FRUH Benjamin                           SUI        33:46.88             +2:35.00

4 JAHODA Patrik                            CZE        35:29.60             +4:17.72

 

Kategorie H3 ženy

1 PORCELLATO Francesca             ITA        23:36.57             0.00

2 DANA Alicia                                    USA       24:03.85             +27.28

3 MARTINS MALAVAZZI Jady     BRA       24:20.30             +43.73

..

5 ANTOSOVA Katerina                 CZE        25:17.10             +1:40.53

 

Kategorie H3 muži

1 MESTRONI Federico                 ITA        21:07.63             0.00

2 CECCHETTO Paolo                   ITA        21:12.20             +4.57

3 HYNDMAN Alex                        CAN      21:20.58             +12.95

..

8 ANTAL Vaclav                             CZE        21:44.83             +37.20

..

21 MOSNICKA Tomas                  CZE        23:20.77             +2:13.14

 

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER