Zdeněk Krupička
 Šárka Musilová
 David Drahonínský
 Tereza Diepoldová
 Jiří Suchánek
 Michal Vápenka
 Jiří Bouška
 Tomáš Pazdera
 Jaroslav Šmédek
 Jiří Ježek
 Eva Datinská
 Ivan Karabec
 Kamil Vašíček
 Máčala, Hetmer
 Lenka Matoušková
 Tereza Kmochová
 Ondřej Sedliský
 Arnošt Petráček
 Marek Bartošek
 Tomáš Vaverka

Bowlingáři z ČSZPS získali na ME 3 medaile

04. 09. 2018

Česká bowlingová reprezentace získala na nedávném otevřeném mistrovství Evropy zrakově handicapovaných hráčů tři medaile, jednu stříbrnou a dvě bronzové. Akci uspořádal Český svaz zrakově postižených sportovců (ČSZPS), šampionát přilákal sportovce z Česka, Polska, Finska, Izraele, Japonska, Hong Kongu a Singapuru.

Celkem 31 hráčů a hráček soupeřilo o cenné kovy v Pardubicích v kategoriích B1, B2 a B3, a to jak v individuálních, tak týmových soutěžích. Hned první dvě to českému týmu dvakrát „cinklo“. V kategorii B2 jednotlivců postoupil do semifinále ze druhého místa Karel Macháček a nakonec získal stříbrnou medaili, v B3 zase Josef Gruncl dosáhl na bronz.

Češi uspěli i v soutěžích dvojic, když Michal Krch s Josefem Grunclem vybojovali stříbrnou medaili – pro Gruncla to byla už druhá na turnaji. V soutěžích trojic a all events už čeští reprezentanti žádný další cenný kov nepřidali, a se třemi medailemi skončili v hodnocení národů na pátém místě. Nejúspěšnější výpravou se stalo Polsko s celkovým součtem 13 medailí, z toho pěti zlatých.

„Chyběli tady Korejci a Tchajwanci, takže úroveň byla o trochu nižší než vloni na MS v Japonsku, ale i tak jsem se dvěma medailemi hodně spokojený,“ okomentoval své vystoupení na ME Josef Gruncl.

„Jsme moc rádi, že jsme mohli v České republice uspořádat takovou akci, naším záměrem je, aby se zde alespoň jednou za rok konal podnik evropského nebo světového významu. Rádi bychom, aby se tady sportovci z jakékoli země cítili jako doma, zatímco budou usilovat o medaile. Skončené mistrovství Evropy bylo v tomto ohledu takovou první vlaštovkou,“ přidal své hodnocení prezident ČSZPS Zdeněk Barlok.

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER