Jiří Bouška
 Tereza Diepoldová
 Tomáš Pazdera
 Arnošt Petráček
 Jaroslav Šmédek
 Eva Datinská
 Ivan Karabec
 David Drahonínský
 Ondřej Sedliský
 Šárka Musilová
 Michal Vápenka
 Zdeněk Krupička
 Lenka Matoušková
 Marek Bartošek
 Máčala, Hetmer
 Jiří Suchánek
 Tereza Kmochová
 Kamil Vašíček
 Jiří Ježek
 Tomáš Vaverka

Boccia BISFED: Cuřínová vybojovala zlato!

Mezi dny 21. a 28. října se v Itálii uskutečnil prestižní BISFed Evropský pohár v boccie. Do sardinského města Olbia vyrazil i tříčlenný reprezentační tým České republiky ve složení Kateřina Cuřínová, Simona Blažková a Josef Žabka, přičemž prvně jmenovaná získala zlatou medaili.

Na BISFed Regional Open 2018 odletěli zástupci Česká federace Spastic Handicap v neděli 21. října z Prahy. Kromě tří závodníků čítala výprava ještě sportovní asistenty Dominiku Fuksíkovou s Natálií Blažkovou, fyzioterapeutku Natálii Koubkovou a také vedoucí Michaelu Řiháčkovou. Po pondělní kontrole vybavení, tréninku a slavnostním ceremoniálu proběhlo rozlosování do základních herních skupin.

Úterkem odstartovala skupinová fáze turnaje. Ve skupině A kategorie BC1 se narazila Simona Blažková na soupeře z Itálie, Francie, Portugalska a Německa. S bilancí dvě výhry a dvě prohry v tie-breaku bohužel nedosáhla na vysněný postup ze základní skupiny. „Chyběly doslova milimetry. Při hře byla klidná, koncentrovaná a přesná. Její výkon hodnotím velmi pozitivně. Bylo vidět, že se v přípravě držela především nácviku dohozů, což bylo při soutěžních zápasech znát,“ zhodnotila výkon české hráčky vedoucí výpravy Michaela Řiháčková.

V „béčku“ stejné kategorie se představila Kateřina Cuřínová, která s přehledem ovládla celou skupinu a zaslouženě slavila postup. Z překonání skupinové fáze se radoval i Josef Žabka (kategorie BC2), který se měl ve čtvrtfinále utkat se soupeřkou z Portugalska Cristinou Congalves. Bohužel kvůli organizačním zmatkům v časovém rozpisu turnaje zmeškal český reprezentant „callroom“ do zápasu a ze soutěže vypadl se ziskem celkového 8. místa.

Na poslední české želízko v ohni – Kateřina Cuřínová – čekala semifinálová bitva s Italem Diegem Gillim. Domácího hráče sice hnalo za vítězstvím početné publikum zeleno-bílo-červených barev, ale česká hráčka bravurně zvládla i tento zápas a po výsledku 4:1 postoupila do finále. V tom se o nejcennější kov utkala s Joãem Pintem z Portugalska. V poměrně uvolněné (před)zápasové atmosféře byly přesnější hody reprezentantky České republiky, Cuřínová zvítězila 3:1 a slavila tak zisk zlaté medaile.

Po turnaji jednotlivců přišly na řadu zápasy týmů. Češi byli umístěni do skupiny A společně s Francií a Ukrajinou. S bilancí jedné porážky (6:1 pro Ukrajinu) a jedné výhry (6:3 pro Českou republiku) bohužel o jeden jediný bod na postup nedosáhli a obsadili celkové 5. místo. Celkovým vítězem mezi týmy BC1/2 se stalo Portugalsko.

Text: Martin Steinbach
Zdroj a foto: Czech National Boccia Team

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER