Arnošt Petráček
 Ondřej Sedliský
 Jiří Ježek
 Tomáš Pazdera
 Máčala, Hetmer
 Michal Vápenka
 Tereza Kmochová
 Kamil Vašíček
 Jaroslav Šmédek
 Lenka Matoušková
 David Drahonínský
 Zdeněk Krupička
 Jiří Bouška
 Tomáš Vaverka
 Tereza Diepoldová
 Marek Bartošek
 Ivan Karabec
 Eva Datinská
 Šárka Musilová
 Jiří Suchánek

EP v Praze: zlato pro Antošovou a Koblasu!

Hvězdně obsazený Evropský pohár handicapovaných cyklistů v Praze na Strahově zastihl ve skvělé formě české sportovce. Kateřina Antošová a Ivo Koblasa si ve svých kategoriích dojeli pro zlaté medaile. Dařilo se i ostatním tuzemským jezdcům.

Tradiční dvoudenní akci (29. a 30. září) hostil už podeváté pražský Strahov a opět se zde setkala špička české i evropské cyklistické scény. Podle organizátorů – SK Praha Nutrend Specialized a Česká asociace tělesně handicapovaných sportovců – se závodů zúčastnilo téměř sto sportovců z patnácti zemí. A při pohledu do startovní listiny jednotlivých závodů se rozhodně bylo na co dívat!

Do středoevropské metropole zavítali například šestinásobný paralympijský medailista Michal Teuber či mistr světa z Pierre Senska, oba z Německa. Nechyběli samozřejmě ani zástupci českého reprezentačního výběru. O co nejlepší výsledky bojovaly Ivo Koblasa, Kateřina Antošová, Patrik Jahoda a další.

Hlavní závody všech mužských i ženských kategorií se na více než tříkilometrovém okruhu uskutečnily v sobotu 29. září. Druhý den dopoledne byla na programu atraktivní časovka. Vynikajících výsledků dosáhlo hned několik českých jezdců. V mužské kategorii C2 zvítězil ostřílený reprezentant Ivo Koblasa a hned za ním se na stříbrné příčce umístil Michal Stark. Dařilo se rovněž Patriku Jahodovi, který bojoval v kategorii H1 a dosáhl na skvělé druhé místo.

Bronzovou radostí po svých výkonech oplýval také Tomáš Mošnička (H3) a jednoho z nejvýznamnějších výsledků kariéry se dočkal Tomáš Mastík, který časovce v kategorii C5 dojel na druhém místě a v celkovém součtu bodů skončil třetí. Mezi ženami byl nejvíce vyhlížen výkon velezkušené Kateřiny Antošové. Ta pečlivě ladila formu a chtěla na EP v Praze dosáhnout na co nejlepší umístění. To se také podařilo a díky svému výkonu v časovce v kategorii WH3 slavila zisk celkového prvního místa.

„Jednou je člověk dole, jednou nahoře. V prvním závodě jsem měla smůlu, kdy se mi uvolnilo kolo a po jedné ostré zatáčce jsem skončila na zádech. V časovce se to otočilo a byla to Anička Oroszová, která měla technické problémy a já nakonec vyhrála. To jsem už jela trochu opatrněji a dávala si větší pozor v zatáčkách, ale na vítězství to stačilo a já jsem za to moc ráda,“ přibližuje své dojmy z obou víkendových závodů handbikerka Kateřina Antošová.

„Co se týče samotného Poháru, tak musím pořadatele pochválit, jak to měli na Strahově dobře zorganizované. Přitáhli sem spoustu zajímavých a úspěšných jezdců. I ze zahraničí! Pro mne osobně to bylo výborné zakončení už tak úspěšné sezóny,“ dodává Antošová.

Jubilejní 10. ročník pražského Evropského poháru by se měl v roce 2019 opět uskutečnit na svém tradičním místě na Strahově.

Text: Martin Steinbach
Foto: Markéta Kleisnerová a Věra Vodičková

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER