Náročný podzim pro neslyšící fotbalisty

Kvalifikační střetnutí s Chorvatskem a víkendové soustředění v Nymburku – takový byl zářijový program českých neslyšících fotbalových, respektive futsalových hráčů, kteří se nyní usilovně připravují na prosincové ME ve Finsku.

Začátkem uplynulého měsíce – konkrétně 8. září – se na hřišti FC Zličín odehrálo kvalifikační utkání o postup na ME neslyšících mezi fotbalovými reprezentacemi České republiky a Chorvatska. Trenér Petr Valášek měl k dispozici 14 hráčů a svůj debut v A týmu si odbyl obránce Patrik Gloga. Zápas však našim reprezentantům nevyšel podle představ a byla z toho smolná prohra 2:4, když hosté na konci druhého poločasu otočili nepříznivý výsledek 2:1 ve svůj prospěch. Z českých fotbalistů skórovali Novotný a Hubáček. Pro reprezentaci to bohužel znamenalo konec snů o postupu na mistrovství Evropy neslyšících 2019.

Neúspěšný kvalifikační výsledek zhodnotil obránce Lukáš Benda: „Cítil jsem, že si nějak v sestavě nerozumíme. Předtím v zápase proti Turecku jsme byli v lepší sestavě a podali jsme lepší výkon. Šancí na gól bylo dost, ale spousta z toho šlo mimo. Měli jsme víc smůly než štěstí. Nevadí, za dva roky budeme bojovat znovu, všichni makali a zaslouží si pochvalu. Nejvíc se mi líbil gól Milana Novotného z trestného kopu, klobouk dolů.“

Český reprezentační tým neslyšících fotbalistů a futsalistů tvoří téměř totožná sestava těch nejlepších tuzemských hráčů. V rámci halové části sezóny hráči odcestovali na víkendové soustředění do Nymburka, které proběhlo od 21. do 23. září. Trenér Valášek pozval 12 hráčů a 2 brankáře ze čtyř týmů – SSK Vítkovice (7 nominovaných), I. PSKN Praha (3), SKN Brno (2) a SKN Hradec Králové (2). Pozvání na tuto přípravu přijali i zajímaví hosté. Trenér futsalové reprezentace Tomáš Neumann a kondiční trenér SK Slavia P¨raha Marc Mandelbaum. Ti spojili své síly s realizačním týmem ohledně přípravy na nacházející mistrovství Evropy ve Finsku.

Na reprezentační výběr čekaly během soustředění dva přátelské zápasy. Sobotní utkání proběhlo s divizním celkem SKP Kolín (prohra 3:6) a v neděli hráči otestovali své schopnosti proti celku FC MALIBU Mladá Boleslav. Pro boleslavské šlo o generálku před vstupem do druhé ligy. I tento zápas tým neslyšících prohrál, ale dlouho byl průběh vyrovnaný – poločas skončil 0:1 ve prospěch MALIBU. Konečný výsledek byl 2:8.

Sportovním vrcholem letošního roku bude pro futsalisty prosincové ME ve Finsku. Ve skupině A čeká na české hráče Finsko, Itálie a Izrael.

Program ME ve Finsku 2018:

6. prosince 2018 v 18:70 – Itálie vs. Česko

7. prosince 2018 v 17:30 – Česko vs. Finsko

9. prosince 2018 ve 20:00 – Izrael vs. Česko

Text: Martin Steinbach
Zdroj a foto: Czech Deaf Fotbal

 

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER