Jiří Ježek
 Tomáš Vaverka
 Jiří Bouška
 Šárka Musilová
 Ivan Karabec
 Jaroslav Šmédek
 Kamil Vašíček
 David Drahonínský
 Máčala, Hetmer
 Arnošt Petráček
 Michal Vápenka
 Jiří Suchánek
 Tereza Diepoldová
 Marek Bartošek
 Zdeněk Krupička
 Eva Datinská
 Ondřej Sedliský
 Tereza Kmochová
 Tomáš Pazdera
 Lenka Matoušková

Náročný podzim pro neslyšící fotbalisty

Kvalifikační střetnutí s Chorvatskem a víkendové soustředění v Nymburku – takový byl zářijový program českých neslyšících fotbalových, respektive futsalových hráčů, kteří se nyní usilovně připravují na prosincové ME ve Finsku.

Začátkem uplynulého měsíce – konkrétně 8. září – se na hřišti FC Zličín odehrálo kvalifikační utkání o postup na ME neslyšících mezi fotbalovými reprezentacemi České republiky a Chorvatska. Trenér Petr Valášek měl k dispozici 14 hráčů a svůj debut v A týmu si odbyl obránce Patrik Gloga. Zápas však našim reprezentantům nevyšel podle představ a byla z toho smolná prohra 2:4, když hosté na konci druhého poločasu otočili nepříznivý výsledek 2:1 ve svůj prospěch. Z českých fotbalistů skórovali Novotný a Hubáček. Pro reprezentaci to bohužel znamenalo konec snů o postupu na mistrovství Evropy neslyšících 2019.

Neúspěšný kvalifikační výsledek zhodnotil obránce Lukáš Benda: „Cítil jsem, že si nějak v sestavě nerozumíme. Předtím v zápase proti Turecku jsme byli v lepší sestavě a podali jsme lepší výkon. Šancí na gól bylo dost, ale spousta z toho šlo mimo. Měli jsme víc smůly než štěstí. Nevadí, za dva roky budeme bojovat znovu, všichni makali a zaslouží si pochvalu. Nejvíc se mi líbil gól Milana Novotného z trestného kopu, klobouk dolů.“

Český reprezentační tým neslyšících fotbalistů a futsalistů tvoří téměř totožná sestava těch nejlepších tuzemských hráčů. V rámci halové části sezóny hráči odcestovali na víkendové soustředění do Nymburka, které proběhlo od 21. do 23. září. Trenér Valášek pozval 12 hráčů a 2 brankáře ze čtyř týmů – SSK Vítkovice (7 nominovaných), I. PSKN Praha (3), SKN Brno (2) a SKN Hradec Králové (2). Pozvání na tuto přípravu přijali i zajímaví hosté. Trenér futsalové reprezentace Tomáš Neumann a kondiční trenér SK Slavia P¨raha Marc Mandelbaum. Ti spojili své síly s realizačním týmem ohledně přípravy na nacházející mistrovství Evropy ve Finsku.

Na reprezentační výběr čekaly během soustředění dva přátelské zápasy. Sobotní utkání proběhlo s divizním celkem SKP Kolín (prohra 3:6) a v neděli hráči otestovali své schopnosti proti celku FC MALIBU Mladá Boleslav. Pro boleslavské šlo o generálku před vstupem do druhé ligy. I tento zápas tým neslyšících prohrál, ale dlouho byl průběh vyrovnaný – poločas skončil 0:1 ve prospěch MALIBU. Konečný výsledek byl 2:8.

Sportovním vrcholem letošního roku bude pro futsalisty prosincové ME ve Finsku. Ve skupině A čeká na české hráče Finsko, Itálie a Izrael.

Program ME ve Finsku 2018:

6. prosince 2018 v 18:70 – Itálie vs. Česko

7. prosince 2018 v 17:30 – Česko vs. Finsko

9. prosince 2018 ve 20:00 – Izrael vs. Česko

Text: Martin Steinbach
Zdroj a foto: Czech Deaf Fotbal

 

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER