Jiří Bouška
 Jaroslav Šmédek
 Máčala, Hetmer
 Jiří Suchánek
 Eva Datinská
 Tereza Diepoldová
 Arnošt Petráček
 Kamil Vašíček
 Lenka Matoušková
 Michal Vápenka
 Ondřej Sedliský
 Tomáš Vaverka
 Zdeněk Krupička
 Tereza Kmochová
 Marek Bartošek
 Tomáš Pazdera
 Ivan Karabec
 David Drahonínský
 Šárka Musilová
 Jiří Ježek

Stolní tenisté bojují na MS ve Slovinsku

Do lázeňského městečko Laško ležícího v Dolním Štýrsku na východě Slovinska se sjela světová špička handicapovaných stolních tenistů. Na právě probíhajícím mistrovství světa se o úspěch pokouší i trojice českých hráčů.

Více než 350 sportovců z 54 zemí celého světa – taková je účast na mistrovství světa ve stolním tenisu ve Slovinsku. Do města Laško vyrazili i zástupci České asociace tělesně handicapovaných sportovců a Českého svazu tělesně postižených sportovců. Konkrétně Jiří Suchánek (třída 2), Daniel Horut (třída 7) a Ivan Karabec (třída 10) hájí své národní barvy na palubovce sportovní haly Zlatorog.

Tito hráči museli v minulém roce absolvovat náročnou kvalifikaci, na jejíž konci bylo potřeba dosáhnout na umístění do 20. příčky světového žebříčku. Středeční a čtvrteční část turnaje se nesla ve znamení soubojů v základních skupinách a od pátku 19. října mistrovství pokračuje vyřazovacím systémem.

Českým reprezentantům v kategoriích 2 a 7 – tedy Jiří Suchánek a Daniel Horut – vstup do turnaje příliš nevyšel. Suchánek v prvním souboji narazil na předsedu Slovenského paralympijského výboru Jána Riapoše, se kterým po dlouhé a vyrovnané bitvě podlehl 2:3. Ani Horut nebyl úspěšnější, protože výkonnostně nestačil na Brita Williama Johna Bayleyho a prohrál 1:3.

Odstartovat výhrou se podařilo až třetímu vyvolenému. Ivan Karabec v třídě 10 ve skupině F předčil Diega Moreiru z Brazílie poměrem 3:2. V dalším utkání však český hráč nestačil na Filipa Radoviče z Černé Hory a prohrál 2:3. Své druhé zápasy se skupině vyhráli také Jiří Suchánek s Danielem Horutem. Prvně jmenovaný zdolal Espindolu z Brazílie (3:1) a Horut v třídě 7 porazil Francouze jménem Stephane Messi. Jmenovec slavného argentinského fotbalisty s českým reprezentantem prohrál 3:2.

Do pátečních vyřazovacích bojů postoupili všichni tři čeští hráči –Daniel Horut s Ivanem Karabcem zahájí své zápasy v osmifinále a Jiří Suchánek byl nasazen rovnou do čtvrtfinále, kde bude čekat na lepšího z dvojice Ludrovský (Slovensko) a Perlič (Srbsko).

Výsledky základních skupin:
Třída 2:
Jiří Suchánek – Ján Riapoš (Slovensko) 2:3
Jiří Suchánek – Iranildo Conceicao (Brazílie) 3:1

Třída 7:
Daniel Horut – William John Bayley (Velká Británie) 1:3
Daniel Horut – Stephane Messi (Francie) 3:2

Třída 10:
Ivan Karabec – Diego Moreira (Brazílie) 3:2
Ivan Karabec – Filip Radovič (Černá Hora) 2:3

Play-off (19. října):
12:00
Daniel Horut – Paulo Sergio Salmin Filho (Brazílie)

13:30
Ivan Karabec – Desnislav Stefanov Kodjabashev (Bulharsko)

18:00
Jiří Suchánek – vítěz duelu Ludrovský (Slovensko) vs. Perlič (Srbsko)

Text: Martin Steinbach
Foto: SPINT 2018

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER