Jaroslav Šmédek
 Jiří Ježek
 David Drahonínský
 Tomáš Vaverka
 Tomáš Pazdera
 Zdeněk Krupička
 Marek Bartošek
 Ondřej Sedliský
 Jiří Suchánek
 Šárka Musilová
 Jiří Bouška
 Máčala, Hetmer
 Tereza Diepoldová
 Arnošt Petráček
 Lenka Matoušková
 Kamil Vašíček
 Eva Datinská
 Michal Vápenka
 Ivan Karabec
 Tereza Kmochová

Stříbro hostilo Národní závody v atletice

Stadion TJ Baník Stříbro byl dne 29. září dějištěm atletických závodů handicapovaných. Organizátoři z řad Tělovýchovné jednoty zdravotně postižených Halma Plzeň měli radost jak z převážně vydařeného počasí, tak z výborných výkonů přítomných sportovců.

Národní závody v para atletice – Podzimní atletika – platí už několik let za tradiční sportovní akci v plzeňském regionu, na kterou se sjíždějí sportovci z celé České republiky. Kromě domácích závodníků Halmy byli letos přítomni i sportovci z klubů SK Kociánka Brno, TJ DS Březejc, SC JÚ Praha, TJ Léčebna Košumberk, TJ ZP Nola Teplice, AK Olomouc a HSC Velké Meziříčí. Závody se konaly za slunečného, ale studeného počasí a došlo i na několik výjimečných výkonů.

Na dva národní rekordy dorostu dosáhli ve svých disciplínách členové pražského Sportovního klubu Jedličkova Ústavu Artur Kisela (hod diskem W-M30, 8,48 metrů) a Lucie Eliášová (běh na 400 metrů, čas 1:47,28). Dařilo se také Martině Šimonové z Teplic, která svým časem 17,53 na 100 metrů vytvořila nový národní rekord mezi dospělými. V průběhu všech závodů nebyl podán žádný protest ani nebylo ohlášeno zranění.

O své dojmy ze závodů se podělil i Michal Vimmer – aktuálně nejúspěšnější atlet Halmy: „Je fajn, že poslední závody v roce 2018 vyšly přesně na můj svátek. Měl jsem jít na čtyři disciplíny – disk, kouli, oštěp, běh na 100 metrů a pak ještě na štafetu. V kouli se mi podařilo hodit osobák. Po disku jsem si myslel, že mám dost času, a tak jsem šel na oběd. Ale akorát, když jsem dojedl poslední sousto, tak už mě volali, že se běží štafeta! Skončili jsme druzí. Potom jsem šel ještě na oštěp a čtvrtý pokus, který měřil 26,57 metrů, mi zajistil vítězství v této disciplíně. Lepší dárek jsem si nemohl přát!“

Nejdůležitější osobou pro organizaci a průběh celého podniku je předseda TJ Halma Roman Suda, který v pořadí šestý ročník Podzimní atletiky hodnotí pozitivně: „Moc nás těší, že se závody povedly. Tady ve Stříbře máme již tradičně velkou podporu od města i klubu, na jehož stadionu můžeme soutěžit. Můžeme si zde speciálně upravovat sektory a tartanovou dráhu, což by nám jinde nedovolili. Příští rok se sem určitě vrátíme.“

„Kromě skvělých výkonů mladíků, kteří překonávali národní i osobní rekordy, mi dělají velkou radost také starší zkušení závodníci jako Aleš Švehlík, Miroslav Janeček nebo Roman Kolek. To jsou borci, kteří mají za sebou úspěšné paralympiády v Atlantě nebo Sydney a na naše závody se prý rádi pravidelně vracejí. Tradičně se povedla také divácky velmi oblíbená namixovaná štafeta na 4 × 100 metrů, při které bouří celý stadion a žene atlety k těm nejlepším výkonům,“ uzavírá Roman Suda.

Text: Martin Steinbach
Foto: Pavla Vrbová

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER