Ondřej Sedliský
 Tereza Kmochová
 Šárka Musilová
 Jiří Suchánek
 Jiří Bouška
 Tomáš Pazdera
 Tereza Diepoldová
 Zdeněk Krupička
 Jaroslav Šmédek
 Marek Bartošek
 Ivan Karabec
 Máčala, Hetmer
 David Drahonínský
 Lenka Matoušková
 Jiří Ježek
 Kamil Vašíček
 Eva Datinská
 Tomáš Vaverka
 Michal Vápenka
 Arnošt Petráček

Tománek zakončil sezonu v New Orleans

Již druhý závod v USA v krátkém časovém rozestupu absolvoval triatlonista Jan Tománek. Na trati 70.3 Ironman v New Orleans zvítězil v kategorii handicapovaných a v rámci kompletního startovního pole obsadil 148. místo z 917 startujících.

V neděli 21. října závodem 70.3 Ironman skončila pro českého sportovce povedená sezona, ve které například obhájil titul mistra světa a dále vytrvale a úspěšně reprezentovat svoji vlast. Jan Tománek se v New Orleans, podobně jako před týdnem v rámci závodu na Floridě, musel potýkat s několika změnami oproti původnímu programu.

„Samotnému závodu předcházelo několik změn a tou nejvýznamnější byla změna cyklistické části. Profil zůstával i nadále rovinatý, ale většina trati se nejela po novém a rychlém asfaltu vedoucím z New Orleans na východ, ale závodilo se na dva okruhy v okolí přístavu a letiště Lakefront po panelových cestách, které rozhodně nenahrávaly k vylepšení osobního maxima,“ přibližuje Tománek americkou závodní rozlučku s letošní sezonou.

Velice náročnou trať, jejíž plavecká část musela být kvůli silnému příboji vln rovněž zkrácena, dokončil v rychlém čase 4:55:02 hodiny, a to znamenalo první místo v kategorii Physically Challenged. V celkovém součtu s nehandicapovanými sportovci obsadil konečnou 148. příčku, což je podle slov Jana Tománka „dobré zakončení úspěšného roku“.

A co čeká rodáka z Dobříše v následujících měsících? „V průběhu listopadu plánuji tréninkovou pauzu a rehabilitaci. Nedílnou součástí tohoto měsíce budou i jednání s mými partnery a prodlužování či vytváření nových sponzorských kontraktů. Začátkem prosince začnu pozvolna trénovat a současně s tím bych rád zkompletoval diplomovou práci, abych mohl příští rok ke státnicím. Koncem roku by měly být známy jednotlivé termínovky a budu moci začít detailně plánovat příští sezonu,“ uzavírá Tománek.

Text: Martin Steinbach

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER