Jaroslav Šmédek
 Michal Vápenka
 Tomáš Vaverka
 Ivan Karabec
 Tereza Kmochová
 Jiří Ježek
 Eva Datinská
 Tomáš Pazdera
 David Drahonínský
 Šárka Musilová
 Lenka Matoušková
 Arnošt Petráček
 Tereza Diepoldová
 Jiří Bouška
 Zdeněk Krupička
 Jiří Suchánek
 Máčala, Hetmer
 Ondřej Sedliský
 Marek Bartošek
 Kamil Vašíček

Čeští curleři odcestovali na MS do Finska

World Wheelchair-B Curling Championship, neboli mistrovství světa skupiny B v Curlingu vozíčkářů, začíná již dnes a reprezentace České republiky je u toho. Výprava složená z řad sportovců ČFSH a ČATHS vyhlíží medailové pozice a postup na březnové MS skupiny A do Skotska.

Na šampionátu ve Finsku se 14 celků utká o tři postupová místa do elitní skupiny MS A. Česká republika vyslala do bojů sestavu Radek Musílek, Štěpán Beneš, Martin Tluk, Jana Břinčilová a Dana Selnekovičová. Trenérka Helena Barkmanová se netají postupovými ambicemi a očekává nesmírně vyrovnaný turnaj, na kterém může každý porazit kohokoliv.

„Naši v minulosti již několikrát odehráli velmi vydařené turnaje o postup do elitní světové skupiny, pokaždé ovšem skončili těsně před branami. Tentokrát však za sebou mají nejintenzivnější přípravu v třináctileté historii české vozíčkářské reprezentace,“ přibližuje vyhlídky českých curlerů manažerka reprezentace a vedoucí realizačního týmu Kateřina Urbanová.

„Letošní sezónu jsme zahájili oproti předešlým rokům o více jak měsíc dřív, což pomáhá lépe načasovat formu na nadcházející vrchol aktuálního roku. Záměrně neříkám vrchol celé sezóny – tou bude, jak pevně doufáme, březnové mistrovství světa,“ pokračuje Urbanová.

„Příprava tedy byla poctivá, teď už jen zbývá úsilí přetavit v kýžený postup. Chceme celkově skončit do třetího místa a vybojovat tak postup do Skotska,“ uzavírá Urbanová. V prvním zápase čeká dnes na České curlery výběr Anglie (17:30) a hned zítra je na programu dne derby se Slovenskem (14:00).

Vítězové skupin postupují přímo do semifinále a druhé a třetí týmy se utkají v kvalifikačních utkáních systémem A3 vs B2 a A2 vs B3. Následuje semifinále a zápasy o zlatou a bronzovou medaili.

Program České reprezentace:
Pátek 9. listopadu: Anglie – Česká republika, 16:30
Sobota 10. listopadu: Česká republika – Slovensko, 13:00
Neděle 11. listopadu: Slovinsko – Česká republika, 17:30
Pondělí 12. listopadu: Turecko – Česká republika, 13:00
Úterý 13. listopadu: Česká republika – Estonsko, 8:30 a Itálie – Česká republika, 17:30

Text: Martin Steinbach
Zdroj: Kateřina Urbanová

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER