Arnošt Petráček
 Tomáš Pazdera
 Jaroslav Šmédek
 Šárka Musilová
 Zdeněk Krupička
 Eva Datinská
 Kamil Vašíček
 Máčala, Hetmer
 Tomáš Vaverka
 Lenka Matoušková
 Michal Vápenka
 Jiří Suchánek
 Marek Bartošek
 Jiří Ježek
 Ondřej Sedliský
 Tereza Kmochová
 Ivan Karabec
 David Drahonínský
 Tereza Diepoldová
 Jiří Bouška

Dvacátý ročník Rugbymanie se hrál v Praze

Výroční turnaj za účasti české i světové špičky v rugby na vozíku, se uskutečnil v pražských halách Jedenáctka VS Jižní Město a Sportovní hale TJ Bohemians Praha. Prestižní League One ovládl francouzský celek Blue Link Team.

Tradiční Rugbymania oslavila v Praze dvacet let od svého vzniku a byly u toho celky nejen z domácího prostředí, ale také třeba z Francie, Kanady, Švédska či Německa. Za organizací jedné z největších akcí svého druhu stojí ředitel centra Paraple a zároveň hráč Prague Robots David Lukeš. „Šlo o několikátou Rugbymanii a organizačně proběhla naprosto bez zádrhelů. Příprava byla o něco snazší kvůli tomu, že se nenaplnila kapacita šestnácti celků. Úroveň jistě stoupá, a to především díky účasti reprezentačních týmů Švédska nebo Německa,“ přibližuje Lukeš.

Zápasy skupin League One odstartovaly ve čtvrtek 15. listopadu i s týmem „pražských robotů“. Ten však své působení na turnaji nezvládl úplně podle svých představ a po jedné výhře nad celkem Gigantes z Brazílie obsadil celkové sedmé místo. Elitní skupině L1 dominoval tým Blue Link Team (FR), který ve finálovém klání vyzrál nad výběrem Švédska poměrem 49:45. Tým z Francie se skládal v podstatě z totožných hráčů, kteří reprezentovali svoji zemi na poslední paralympiádě.

Druhá část turnaje – zápasy skupin League Two – byla na českou účast o něco bohatší. V šestičlenné L2 se představily tuzemské týmy The Gunners a Kapitáni, ale ani oni na výraznější úspěch v rámci výroční Rugbymanie nedosáhly. The Gunners skončili šestí, Kapitáni pátí a vítězství v této kategorii připadlo celku Lions from Zion z Izraele.

„Turnaj se nám povedl organizačně, výsledkově už moc ne. Robotům zápasy moc nesedly. Týmový duch nefungoval. Víme, že musíme celkově hodně zabrat, abychom se přiblížili k světové špičce, ale není to jednoduché. Chybí nám mládež a při absenci Jardy Filsáka nám schází nějaký ten top rozdílový hráč,“ hodnotí závěrem David Lukeš.

Text: Martin Steinbach
Foto: Rugbymania

 

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER