Marek Bartošek
 Tomáš Pazdera
 David Drahonínský
 Eva Datinská
 Tereza Diepoldová
 Jiří Suchánek
 Tereza Kmochová
 Zdeněk Krupička
 Arnošt Petráček
 Jiří Bouška
 Lenka Matoušková
 Máčala, Hetmer
 Michal Vápenka
 Kamil Vašíček
 Jiří Ježek
 Ondřej Sedliský
 Tomáš Vaverka
 Jaroslav Šmédek
 Šárka Musilová
 Ivan Karabec

FTK UPOL hledá neslyšící lyžařské talenty

Český svaz neslyšících sportovců spojí síly s Fakultou tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci a na lyžařském soustředění s téměř dvacetiletou tradicí se pokusí rozšířit svoji členskou základnu o mladé talentované sportovce.

Lyžařský areál Kareš Kouty nad Desnou, který se rozprostírá v chráněné krajinné oblasti Jeseníky, už za necelé dva měsíce přivítá účastníky unikátního lyžařského soustředění. Fakulta tělesné kultury Univerzity Palackého v Olomouci totiž uspořádá náborový kurz pro sluchově postižené lyžaře a lyžařky, kteří ve dnech od 26. do 30. ledna budou brázdit tamější sjezdovku. Kurz bude rovněž připraven pro děti s postižením zraku a s postiženým tělesným, kdy trenéry budou studenti FTK.

Primárně jde o snahu najít šikovné děti ve věku 6 až 9 let, které by měly zájem o lyžování. Podmínkou účasti je Členství v ČSNS, případně vyřízení průkazu ČSNS a doprovod alespoň jednoho z rodičů jakožto zákonného zástupce dítěte. Cena za výuku lyžování je 0 Kč.

Součástí tohoto prvotního kurzu se koná také soustředění a to právě těch lyžařů, kteří již prošli náborovým kurzem v minulých letech. Tento kurz proběhne ve stejném termínu, ovšem trénink bude probíhat ve Ski areálu Kouty nad Desnou. Zde je přihlášeno již dvanáct talentovaných lyžařů z celé České republiky.

Pro více informací kontaktujte přímo magistru Svatavu Panskou (773 621 650 a svatava.panska@upol.cz), další propozice zde.

Text: Martin Steinbach

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER