Ondřej Sedliský
 Tereza Kmochová
 Tereza Diepoldová
 Eva Datinská
 Arnošt Petráček
 Lenka Matoušková
 Jiří Suchánek
 Marek Bartošek
 David Drahonínský
 Jiří Bouška
 Šárka Musilová
 Máčala, Hetmer
 Zdeněk Krupička
 Tomáš Vaverka
 Tomáš Pazdera
 Ivan Karabec
 Michal Vápenka
 Kamil Vašíček
 Jiří Ježek
 Jaroslav Šmédek

Neslyšící hokejisté přivítali na kempu Finy

Sportovní svátek zažili tuzemští neslyšící hokejisté, kteří pro své skandinávské kolegy uspořádali čtyřdenní soustředění. Na společném čtyřdenním česko-finském kempu došlo kromě vzájemného poměřování sil i na doprovodný kulturní program.

V sobotu 3. listopadu v brněnských Lužánkách odehráli čeští reprezentanti v hokeji pro neslyšící přátelské utkání s týmem Finska. Silný protivník, jehož hra se dá téměř srovnávat se sportovními velikány typu Kanady či USA, porazil naše bruslaře poměrem 1:11. O jedinou branku českého výběru se postaral forvard Barklík. Zápasu přihlíželo více než 150 diváků.

„Před utkáním jsme si byli vědomi síly soupeře, a proto jsme do zápasu vstoupili s cílem co nejdéle držet nerozhodný výsledek a pokusit se hrozit z rychlých protiútoků. Od první minuty nás však soupeř jednoznačně přehrával a bylo jen otázkou času, kdy se jejich výrazná herní převaha projeví i gólově. Výsledné skóre je pro nás ještě milosrdné,“ zhodnotil přátelské utkání trenér Petr Dostál.

„Mezi oběma týmy i jednotlivými hráči je obrovský výkonnostní rozdíl. Je znát, když hráč vyrůstal od dětského věku v hokejovém klubu společně se zdravými spoluhráči, nebo se hokeji začal věnovat až v dospělosti. Tento rozdíl je prostě nesmazatelný,“ posteskl si Dostál.

Česká republika – Finsko 1:11 (0:2, 0:7, 1:2)

Branka: 53. Barklík

Vyloučení: 7-7
Využití: 0-5

Sestava: Starý (Vejvalka) – Vlach, Hanousek, Ninger, Rybníček, Mašláň, Hartinger, Procházka, Bušo, Luňák, Wiesner, Hlavatý, Peprný, Jindráček, Filipi, Fuka, Barklík

Reprezentace neslyšících hokejistů se stále rozvíjí a snaží se do svých řad nalákat co nejvíce mladých hráčů. Nezahálí ani realizační tým, který si organizačně dává za cíl úspěšné uspořádání mistrovství Evropy v Hradci Králové

Text: Martin Steinbach
Zdroj a foto: Jaroslav Milich

Odjezd týmu do Brna:

První den tréninku a přátelský zápas:

Zápas ČR-Finsko:

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER