Tomáš Pazdera
 Lenka Matoušková
 Jiří Bouška
 Kamil Vašíček
 Eva Datinská
 Jiří Suchánek
 Arnošt Petráček
 Máčala, Hetmer
 Michal Vápenka
 Šárka Musilová
 Jiří Ježek
 Tereza Diepoldová
 Ivan Karabec
 Zdeněk Krupička
 Marek Bartošek
 Tereza Kmochová
 David Drahonínský
 Ondřej Sedliský
 Tomáš Vaverka
 Jaroslav Šmédek

Para hokejisté dosáhli v Rusku na 5. místo

Město Chanty-Mansijsk hostilo mezinárodní turnaj Ugra cup. Akce se zúčastnili i čeští para hokejisté pod vedením trenéra Jiřího Břízy. Po dechberoucím utkání se Slovenskem o konečně umístění obsadili naši hráči pátou příčku.

Ve dnech od 5. do 10. listopadu probíhal v Rusku mezi para hokejovými týmy České republiky, Japonska, Slovenska a za účasti tamějších klubových celků Fenix Moskevská oblast, Udmurtija Iževsk a Jugra Chanty-Mansijsk turnaj Ugra cup. Ze dvou skupin po třech týmech postupovali vždy dva nejlepší přímo do semifinále.

Češti hráči ve skupině narazili na celky Japonska a domácí Jugra Chanty-Mansijsk. S klubem z nejvyšší ruské soutěže naši prohráli vysoko 0:7. I tak ale hlavní trenér týmu našel několik pozitiv: „Po taktické stránce jsme hráli nejobstojněji v rámci celého turnaje.“

Se soupeřem z Dálného východu prohráli čeští reprezentanti 3:4 v prodloužení. Proti Japonsku skórovali dvakrát Habl a jednou Kvoch. „V zápase nám chyběla kvalita. Čtyři hráči základní sestavy s námi v Rusku nebyli, ale i přesto jsme otěže utkaní měli ve svých rukou my. Špatná řešení brankových příležitostí, a taktické chyby v obranné činnosti nabídly remízový výsledek s prodloužením,“ litoval nešťastně ztraceného zápasu Bříza.

V zápase o celkové umístění čekali na naše hráče „bratři“ ze Slovenska. Ve strhujícím a vyrovnaném utkání nakonec zvítězil poměrem 2:1 v prodloužení celek z České republiky. O obě vstřelené branky se opět postaral kanonýr Habl.

„Dle herního projevu obou týmů, počtu střel a šancí, by si vítězství zasloužil soupeř. Z naší strany byla druhá třetina tou nejhorší pasáží v celém turnaji. Hraje se ale na góly a my byli v závěru šťastnější,“ přiblížil průběh zápasu o páté až šesté místo Jiří Bříza, jehož celkové zhodnocení turnaje si můžete přečíst zde.

Text: Martin Steinbach
Foto: Foto: Czech sled lions a Slovak Para Ice Hockey

GENERÁLNÍ PARTNER GENERÁLNÍ MEDIÁLNÍ PARTNER
EXKLUZIVNÍ DODAVATELÉ PARTNER ANKETY
NEJLEPŠÍ HANDICAPOVANÝ SPORTOVEC ROKU
PARTNEŘI
PARTNEŘI
MEDIÁLNÍ PARTNEŘI
ZA PODPORYDÁRCEMARKETINGOVÝ PARTNER