Město Chanty-Mansijsk hostilo mezinárodní turnaj Ugra cup. Akce se zúčastnili i čeští para hokejisté pod vedením trenéra Jiřího Břízy. Po dechberoucím utkání se Slovenskem o konečně umístění obsadili naši hráči pátou příčku.

Ve dnech od 5. do 10. listopadu probíhal v Rusku mezi para hokejovými týmy České republiky, Japonska, Slovenska a za účasti tamějších klubových celků Fenix Moskevská oblast, Udmurtija Iževsk a Jugra Chanty-Mansijsk turnaj Ugra cup. Ze dvou skupin po třech týmech postupovali vždy dva nejlepší přímo do semifinále.

Češti hráči ve skupině narazili na celky Japonska a domácí Jugra Chanty-Mansijsk. S klubem z nejvyšší ruské soutěže naši prohráli vysoko 0:7. I tak ale hlavní trenér týmu našel několik pozitiv: „Po taktické stránce jsme hráli nejobstojněji v rámci celého turnaje.“

Se soupeřem z Dálného východu prohráli čeští reprezentanti 3:4 v prodloužení. Proti Japonsku skórovali dvakrát Habl a jednou Kvoch. „V zápase nám chyběla kvalita. Čtyři hráči základní sestavy s námi v Rusku nebyli, ale i přesto jsme otěže utkaní měli ve svých rukou my. Špatná řešení brankových příležitostí, a taktické chyby v obranné činnosti nabídly remízový výsledek s prodloužením,“ litoval nešťastně ztraceného zápasu Bříza.

V zápase o celkové umístění čekali na naše hráče „bratři“ ze Slovenska. Ve strhujícím a vyrovnaném utkání nakonec zvítězil poměrem 2:1 v prodloužení celek z České republiky. O obě vstřelené branky se opět postaral kanonýr Habl.

„Dle herního projevu obou týmů, počtu střel a šancí, by si vítězství zasloužil soupeř. Z naší strany byla druhá třetina tou nejhorší pasáží v celém turnaji. Hraje se ale na góly a my byli v závěru šťastnější,“ přiblížil průběh zápasu o páté až šesté místo Jiří Bříza, jehož celkové zhodnocení turnaje si můžete přečíst zde.

Text: Martin Steinbach